Zdjęcie: Pixabay

Do 31 grudnia br. mieszkanki Rzeszowa i powiatu rzeszowskiego mogą bezpłatnie wykonać badania mammograficzne. 

Do badania piersi zachęca Zespół Opieki Zdrowotnej  nr 2 w Rzeszowie, który rozpoczął siódmą edycję kampanii „Rak a Zdrowie”. Patronuje jej starosta rzeszowski Józef Jodłowski. Akcja rozpoczęła się 14 października i potrwa do 31 grudnia. Jest skierowana do mieszkanek powiatu rzeszowskiego i Rzeszowa w wieku 50-69 lat.

Celem kampanii jest zachęcenie kobiet do dbania o własne zdrowie i regularnego wykonywania profilaktycznych badań mammograficznych. Badania finansuje Narodowy Fundusz Zdrowia. Z mammografii mogą skorzystać kobiety, które nie wykonywały jej w ciągu ostatnich dwóch lat. Badania są bezpłatne i nie trzeba mieć skierowania. 

Rejestracja na badanie odbywa się telefonicznie pod numerami: 17 86 13 634  i 17 86 13 605 lub osobiście w rejestracji RTG. Badania można wykonywać w każdy poniedziałek, wtorek i czwartek w godz. 8:00-18.00, w Pracowni Mammograficznej w Przychodni Specjalistycznej – Centrum Diagnostycznym przy ul. Fredry 9 w Rzeszowie.

Pracownia wyposażona jest w wysokiej jakości cyfrowy aparat mammograficzny. Badania odbywają się w komfortowych warunkach, są całkowicie bezpieczne i przyjazne dla pacjentek. 

Łącznie, w latach 2014-2020, w ramach akcji „Rak a Zdrowie” przebadano blisko 3000 kobiet z całego powiatu rzeszowskiego – u co dziesiątej stwierdzono niepokojące symptomy, wymagające dalszej diagnostyki lub leczenia.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

– Zawsze popieraliśmy i wspieraliśmy tego typu akcje. Tu chodzi bowiem o życie i zdrowie mieszkanek powiatu. Dzięki wczesnemu wykryciu zmiany możliwe jest podjęcie odpowiedniej interwencji. Wiele kobiet zawdzięcza życie takim właśnie akcjom – podkreśla starosta Józef Jodłowski. 

Kobiety, które przebadają się w terminie 14 października – 31 grudnia, mogą wziąć udział w losowaniu atrakcyjnych nagród. Wystarczy kupić los za 1 zł. Do wygrania jest 40 nagród.

Nagrodą główną jest robot sprzątający o wartości 900 zł. Pozostałe nagrody to m.in. zestawy kosmetyków kolorowych, sprzęt AGD: parowary, sokowirówki, produkty do stylizacji włosów, produkty fitness: kijki do nordic walking, opaski smartband, maty do jogi a także bony na badania.

Sponsorami akcji są: Starostwo Powiatowe w Rzeszowie, Inglot, Greinplast, Karabela i Deobox.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama