Zdjęcie: Sebastian Stankiewicz / Rzeszów News
Reklama

Elżbieta Łukacijewska, podkarpacka europosłanka Platformy Obywatelskiej, jako jedyna z Polski znalazła się w gronie 50 najlepszych europarlamentarzystów.

Według Eulytix, niezależnej firmy konsultingowej, analizującej decyzje i prawodawstwo w Parlamencie Europejskim, Elżbieta Łukacijewska w kategorii ogólnej TOP 50 europosłów znalazła się na 22. pozycji, jest jedynym polskim europarlamentarzystą w tym rankingu. 

Europosłankę PO uznano także za najbardziej otwartą osobę wśród polskich europosłów w kategorii „współpraca z innymi ugrupowaniami w PE”. – To zawsze miłe, a przede wszystkim bardzo motywujące, kiedy efekty własnej pracy są zauważane i doceniane przez niezależnych ekspertów – mówi Łukacijewska.  

W badaniu, któremu poddano analizie pracę 705 posłów PE, uwzględniono m.in. trzy główne atuty: aktywność, zdolność przyłączeniową oraz otwartość na kontakty z innymi. To już drugi raport Eulytix, który analizuje pracę europosłów i ich aktywność. 

Elżbieta Łukacijewska w Parlamencie Europejskim zasiada już trzecią kadencję, od 2009 roku. Wcześniej, w latach 2001-2009, był posłem polskiego parlamentu. Zanim Łukacijewska weszła do dużej polityki, była wójtem gminy Cisna. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama