Zdjęcie: Sebastian Fiedorek / Rzeszów News
Reklama

Drugie miejsce zajął Rzeszów w rankingu należącego do brytyjskiego Financial Times magazynu fDi Magazine „Polskie miasta przyszłości 2017/2018” w kategorii miast przyjaznych biznesowi oraz kapitał ludzki i styl życia.

Financial Times to najbardziej opiniotwórczy dziennik biznesowy na świecie. Należący do niego magazyn fDi Magazine opracował ranking przyszłości polskich miast w latach 2017-2018. Rzeszów znalazł się na drugim miejscu wśród miast średniej wielkości w rankingu potencjału ekonomicznego. Przed Rzeszowem znalazła się tylko Gdynia.

– W rankingu potencjału ekonomicznego miast średniej wielkości oceniano m.in. PKB, liczbę bezrobotnych i aktywnych zawodowo, saldo migracji, kapitał zagraniczny – poinformował Urząd Miasta w Rzeszowie.

W rankingu potencjał ludzi i styl życia Rzeszów także zajął drugie miejsce. Pierwsze miejsce przypadło dla Tarnowa. W tym przypadku autorzy rankingu brali pod uwagę m.in. liczbę kin, ogrody botaniczne i zoologiczne, turystykę i rekreację, kluby, sale konferencyjne, liczbę łóżek w szpitalu, lekarzy i dentystów, odsetek dzieci przyjętych do przedszkoli, liczbę studentów i wyższych uczelni.

Trochę gorzej Rzeszów wypadł w kategorii miast, które najlepiej ściągają do siebie zagranicznych inwestorów. Stolica Podkarpacia zajęła 14 miejsce. W rankingu z podkarpackich miast umieszczono także Krosno, które uplasowało się na piątej pozycji.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: