Reklama

Krystyna Skowrońska, podkarpacka posłanka Platformy Obywatelskiej, znalazła się wśród 13. najlepszych posłów kadencji 2011-2015. Ranking opracował tygodnik „Polityka”.

Kandydatów do rankingu najlepszych posłów mijającej kadencji Sejmu wytypowało 35 dziennikarzy sprawozdawców – parlamentarnych i politycznych.

„Ranking 2015 obejmujący całą kadencję nie ma jednego wyraźnego lidera, wyłonił on grupę trzynastu posłanek i posłów, którzy w ostatnich czterech latach wyróżnili się pracą – tak w komisjach, jak na forum plenarnym – ale też działalnością polityczną, bo przecież Sejm to polityka” – napisał tygodnik „Polityka”.

Żadnej pracy się nie boi

Wśród 13. najlepszych polskich posłów jest Krystyna Skowrońska, podkarpacka posłanka PO. Tygodni o Skowrońskiej napisała, to „sejmowa instytucja. Posłanka PO od lat zasiada w komisjach finansów oraz zdrowia. Skowrońska jest szefową tej pierwszej.

„Można powiedzieć: kobieta, która żadnej pracy się nie boi, potrafi szybko przygotować projekt ustawy, przeanalizować projekt, wskazać błędy i słabości, wprowadzić poprawki. Kolejne budżety państwa nie mają przed nią tajemnic” – uzasadnia „Polityka”.

Podkreślono, że Krystyna Skowrońska ma „ogromne doświadczenie” w wielu dziedzinach – budżet, instytucje finansowe, skarb państwa. „Znakomicie pracuje w terenie, w swoim regionie – nie pomija ważnych uroczystości i okolicznościowych imprez. Związana zwłaszcza ze strażami pożarnymi” – napisał o posłance tygodnik.

To kolejne wyróżnienie, jakie „Polityka” przyznała Skowrońskiej. Rok temu tygodnik zamieścił ją w pierwszej dziesiątce najlepszych posłów 2014 r. Krystyna Skowrońska ponownie będzie się starała o mandat posła. W październikowych wyborach startuje z pierwszego miejsca PO na liście rzeszowskiej.

Najlepsza „13”

W rankingu najlepszych posłów kadencji 2011-2015 znaleźli się także: Andrzej Adamczyk (PiS), Robert Biedroń (obecnie prezydent Słupska), Marek Biernacki (PO), Andrzej Dera (Zjednoczona Prawica), Ludwik Dorn (niezrzeszony), Anna Grodzka (niezrzeszona), Joanna Mucha (PO), Cezary Olejniczak (SLD), Sławomir Piechota (PO), Małgorzata Sekuła-Szmajdzińska (SLD), Krzysztof Szczerski (PiS, obecnie minister w Kancelarii Prezydenta Andrzeja Dudy), Stanisław Żelichowski (PSL).

Więcej o rankingu czytaj TUTAJ.

(kaw)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama