Zdjęcie: Materiały WSPiA
Reklama

WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa to najlepsza niepubliczna uczelnia pod względem zdawalności absolwentów na wybrane aplikacje – tak wynika z najnowszego VII Rankingu Wydziałów Prawa dziennika “Rzeczpospolita”.

“Rzeczpospolita” przygotowała Ogólnopolski Ranking Wydziałów Prawa po raz 7. W tym roku sklasyfikowanych zostało 19 niepublicznych Wydziałów Prawa oraz 17 Wydziałów działających w publicznych szkołach wyższych.

Tegoroczny ranking przygotowany został na podstawie danych zweryfikowanych i opracowanych przez Ośrodek Przetwarzania Informacji Państwowego Instytutu Badawczego. Jak tłumaczą autorzy rankingu, z analiz Ośrodka wynika, że nigdzie na świcie nie istnieje inny jednolity system gromadzący na bieżąco dane na temat szkolnictwa wyższego i nauki na tak szeroką skalę.

Autorzy rankingu oceniali poszczególne uczelnie w trzech kategoriach potencjał naukowy, jakość kształcenia oraz współpracę z zagranicą. Dodatkowo, w tym roku brano pod uwagę zdawalność absolwentów na wybrane aplikacje.

WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa w tegorocznym Rankingu Wydziałów Prawa “Rzeczpospolitej” może pochwalić się bardzo dobrymi wynikami. Praktycznie we wszystkich kategoriach znalazła się w ścisłej czołówce uczelni niepublicznych kształcących na kierunku „prawo”. Rzeszowską uczelnię wyprzedziły tylko duże szkoły wyższe działające w Warszawie i Krakowie.

Z rankingu wynika, że WSPiA może pochwalić się najlepszą wśród 19 niepublicznych uczelni prawniczych zdawalnością na aplikacje. W tej kategorii pierwszym miejscem podzieliła się z Wyższą Szkołą Finansów i Zarządzania w Warszawie. Autorzy rankingu bardzo wysoko ocenili także potencjał naukowy WSPiA (5 miejsce) oraz jakość kształcenia studentów na kierunku „prawo” (6 miejsce).

Warto tu także pochwalić się osiągnięciem studentów kierunku „prawo” pracujących w Studenckim Biurze Porad Prawnych. Klinika Prawa WSPiA zajęła trzecie miejsce w rankingu studenckich poradni prawnych przygotowanym wspólnie przez “Rzeczpospolitą” oraz Fundację Uniwersyteckich Poradni Prawnych.

– To awans w stosunku do ubiegłego roku o trzy miejsca. Autorzy tej części rankingu docenili m.in. standardy pracy studentów, działalność dodatkową oraz pozycję, jaką poradnia zajmuje w strukturze uczelni – poinformował Przemysław Pawlak, rzecznik WSPiA. 

Według przygotowywanego przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego Ogólnopolskiego systemu monitorowania Ekonomicznych Losów Absolwentów (ELA) 93 procent absolwentów studiów prawniczych w WSPiA znajduje pracę po ukończeniu nauki.

Pod względem zarobków zaraz po studiach absolwenci „prawa” w WSPiA otrzymują pensję w wysokości prawie 2550 zł (I miejsce w regionie) i najszybciej w regionie znajdują pracę na etacie. Zajmuje im to niecały miesiąc.

(ak)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

1 KOMENTARZ

  1. Ha, ha, ha “Autorzy rankingu bardzo wysoko ocenili także potencjał naukowy WSPiA (5 miejsce)” Rzeczywiście bardzo wysoki potencjał, tak wysoki, że wg oficjalnych danych WSPiA ma najniższą kategorię naukową: C.

    Można to sprawdzić tutaj (bo oczywiście o tym ten zaprzyjaźniony portal nigdy nie napisał)

    https://www.nauka.gov.pl/komunikaty/wyniki-kompleksowej-oceny-jakosci-dzialalnosci-naukowej-lub-badawczo-rozwojowej-jednostek-naukowych-2017.html

Comments are closed.