Zdjęcie: Materiały prasowe

Szpital specjalistyczny Pro-Familia w Rzeszowie to najlepszy – według rankingu dziennika „Rzeczpospolita” – szpital w Polsce. 

Pro-Familia została uznana przez Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia za najbezpieczniejszy szpital w Polsce. Ranking „złotej setki” szpitali od wielu lat organizuje „Rzeczpospolita”. Oceniania jest m.in. wysoka jakość bezpiecznej opieki, dostęp do diagnostyki, personel i jego kwalifikacje oraz dostęp do kompleksowej diagnostyki.

W tegorocznej edycji rankingu Pro-Familia została oceniona jako najlepszy szpital w Polsce. Na drugim miejscu znalazło się Centrum Onkologii im. Franciszka Łukaszczyka w Bydgoszczy, na trzecim – Pleszewskie Centrum Medyczne w Pleszewie.

– Nigdy bym nie pomyślał, że możemy zostać pierwszym szpitalem w Polsce, szczególnie że rywalizowaliśmy z ogromnymi, świetnie zarządzanymi placówkami, których szefów podziwiam od lat – mówi Radosław Skiba, dyrektor Pro-Familii. 

Pro-Familia działa od 2009 roku. Od tego czasu swoją infrastrukturę z 6 tys. m kw. powiększyła czterokrotnie. W ciągu kilku lat szpital zamierza rozwinąć ośrodek leczenia chorób piersi, tzw. breast cancer unit.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

– Choć 10 miesięcy pandemii było dla nas trudnym okresem, jak dla wszystkich ośrodków opieki zdrowotnej w kraju, ani na jeden dzień nie zatrzymaliśmy się z udzielaniem świadczeń z zakresu położnictwa czy neonatologii – podkreśla dyrektor Skiba. 

W „złotej setce” XVII rankingu „Rzeczpospolitej” Bezpieczny Szpital 2020 znalazły się także dwa inne szpitale z Podkarpacia – Centrum Medyczne w Łańcucie zajęło 61. miejsce, a Wojewódzki Szpital z Tarnobrzega uplasował się na 82. miejscu.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama