Zdjęcie: Piotr Woroniec jr / Rzeszów News
Reklama

Sukces rzeszowskiego szpitala specjalistycznego „Pro-Familia”. Zajął drugie miejsce w kraju w rankingu „Bezpieczny Szpital Przyszłości” 2017 opracowanym na zlecenie Ministerstwa Zdrowia.

Ranking już po raz 14. przygotowało Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia (CMJ) i firma doradcza IDEA Trade. Wyniki publikowane są na łamach dziennika „Rzeczpospolita”.

W rankingu oceniana jest głównie wysoka jakość bezpiecznej opieki zdrowotnej, ale także poziom diagnostyki, analiza zdarzeń i skarg, personel i jego kwalifikacje, komfort pobytu, a także inne czynniki –  jak finanse czy zarządzanie majątkiem szpitala.

Tegoroczny Ranking Szpitali wygrało Centrum Onkologii im. Prof. F. Łukaszczyka z Bydgoszczy. Zdobyło 908 punktów na 1000 możliwych. Na drugim miejscu TOP 100 znalazł się szpital specjalistyczny „Pro-Familia” z Rzeszowa. Zdobył 893 punkty. Na trzecim miejscu uplasował się Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. J.Korczaka w Słupsku.

– Ten ogromny sukces to praca całego naszego zespołu, który każdego dnia dokłada wszelkich starań, aby doskonalić wprowadzone standardy opieki medycznej oraz zapewniać pacjentom jak najlepszą opiekę  – komentuje wyniki rankingu Radosław Skiba, dyrektor rzeszowskiej „Pro-Familii”. 

Ze statystyk wynika, że prawie 100 procent pacjentów „Pro-Familii” jest zadowolonych z opieki, jaką szpital zapewnia. W ciągu prawie siedmiu lat w „Pro-Familii” na świat przyszło blisko 22 tysięcy dzieci. Tylko w tym roku personel przyjmie ponad 4 tysiące porodów. Szpital udzielił ponad 100 tys. porad ginekologiczno-położniczych.

W „Pro-Familii” znajdują się oddziały: ginekologiczny, położniczy i neonatologiczny. Mają trzeci  poziom referencyjny, co oznacza, że trafiają tu również pacjentki z tzw. ciążami trudnymi, powikłanymi. Najmniejszy z pacjentów ważył niecałe 400 g.

Pomimo, że główną działalnością „Pro-Familii” jest opieka nad mamą i dzieckiem, w szpitalu są także oddziały pediatrii, chirurgii, chirurgii plastycznej, urologii, okulistyki i ortopedii. Nieodłączną częścią szpitala jest również Podkarpackie Centrum Leczenia Otyłości, stomatologia, nowoczesna pracownia endoskopii, zespół poradni specjalistycznych oraz Centrum Badawczo-Rozwojowe.

W najbliższym czasie w „Pro-Familii” zostanie utworzony pierwszy w regionie Bank Mleka. – W ostatnim czasie poszerzyliśmy nasze portfolio m.in. o zabiegi mastektomii, podczas których od razu wykonywana jest rekonstrukcja piersi. Takie jednoczasowe operacje to wciąż rzadkość w Polsce – podkreśla dyrektor Skiba.

„Pro-Familia” jest jednym dwóch podkarpackich szpitali, które znalazły się w rankingu. Na 98. miejscu uplasował się Samodzielny Publiczny Zespół Opieki Zdrowotnej w Przeworsku.

(ak)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama