Zdjęcie: Piotr Woroniec jr / Rzeszów News

Drugie miejsce zajął rzeszowski szpital specjalistyczny Pro-Familia w ogólnopolskim Rankingu Szpitali, który opublikował dziennik „Rzeczpospolita”. 

Ranking Szpitali od 16 lat organizowany jest przez jednostkę Ministerstwa Zdrowia – Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia, a jego wyniki publikuje „Rzeczpospolita”.

W tegorocznej edycji rzeszowska Pro-Familia została oceniona jako jeden z najlepszych szpitali w Polsce – zyskując w „złotej setce” drugie miejsce. Na pierwszym miejscu znalazło się Centrum Onkologii im. Franciszka Łukaszczyka w Bydgoszczy, na trzecim – Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Białej Podlaskiej.

Ponadto, Pro-Familia zdobyła pierwsze miejsce w kategorii szpitali w sieci poziomu I oraz 1. miejsce wśród szpitali na Podkarpaciu.

Szpitale oceniane są głównie pod kątem wysokiej jakości bezpiecznej opieki zdrowotnej, ale także oceniany jest blok operacyjny, a także system sterylizacji, diagnostyka, polityka lekowa oraz personel i jego kwalifikacje.

Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia skrupulatnie analizuje też skargi pacjentów i ilość zdarzeń niepożądanych. Pod lupę bierze komfort pobytu, a także inne czynniki –  jak finanse, zarządzanie majątkiem czy systemy informatyczne.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

– Tak wysokie miejsce w skali kraju, to dla nas ogromny zaszczyt i dowód na to, że najwyższa jakość opieki jest nieodłącznym elementem nowoczesnej medycyny. Co więcej, awansowaliśmy względem ubiegłego roku o jedno miejsce – z 3 na 2. To sukces całego zespołu – podkreśla Radosław Skiba, dyrektor Pro-Familii. 

– Stale inwestujemy, rozwijamy się, zatrudniamy najlepszych specjalistów w kraju, otwieramy nowe oddziały, wdrażamy innowacyjne metody leczenia, kupujemy sprzęt najwyższej klasy. Wszystko to z myślą o naszych pacjentach. To oni wyznaczają kierunek naszego rozwoju – dodaje Skiba.

W blisko 9-letniej historii Pro-Familia zdążyła zapracować na pozycję regionalnego lidera w położnictwie i ginekologii, a także w perinatologii, czyli opiece nad dzieckiem jeszcze przed narodzinami. Pro-Familia rocznie przyjmuje ponad 5 tysięcy porodów rocznie, a co druga rodząca pochodzi spoza Rzeszowa.

W XVI Ogólnopolskim Rankingu Szpitali „Rzeczpospolitej” Bezpieczny Szpital 2019 wzięły udział 202 szpitale. W „złotej setce” znalazły się także dwa inne szpitale z Podkarpacia –  Centrum Opieki Medycznej z Jarosławia (59. miejsce) oraz Wojewódzki Szpital im. Zofii z Zamoyskich Tarnowskiej z Tarnobrzega (96. miejsce). 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama