Zdjęcie: Materiały prasowe
Reklama

Pierwsze miejsce na Podkarpaciu, trzecie w Polsce – rzeszowski szpital Pro-Familia doceniony przez ekspertów dziennika “Rzeczpospolita”, którzy oceniali polskie szpitale.

Prestiżowy Ranking Szpitali organizowany jest od kilkunastu lat przez Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia przy Ministerstwie Zdrowia oraz dziennik “Rzeczpospolita”. W rankingu oceniana jest głównie wysoka jakość bezpiecznej opieki zdrowotnej.

Organizatorzy biorą pod uwagę również m.in. poziom diagnostyki, analizę zdarzeń i skarg, jakość i standard opieki medycznej, personel i jego kwalifikacje, a także inne czynniki: finanse czy zarządzanie majątkiem oraz komfort pobytu.

Szpital Specjalistyczny Pro-Familia w Rzeszowie w tegorocznej edycji rankingu zdobył trzecie miejsce w skali kraju wśród wszystkich szpitali, pierwsze w kategorii szpitali w sieci poziomu I oraz  =pierwsze na Podkarpaciu, zyskując tytuł najbezpieczniejszego szpitala w regionie.

– To dla nas ogromny zaszczyt i dowód na to, że najwyższa jakość opieki jest nieodłącznym elementem nowoczesnej medycyny. Ten wynik to zasługa przede wszystkim całego personelu który każdego dnia dba o to, aby nasi pacjenci mieli zapewnioną opiekę na najwyższym poziomie – podkreśla Radosław Skiba, dyrektor Pro-Familii 

Pro-Familia działa w Rzeszowie już blisko 8 lat. W tym czasie personel przyjął ponad 26 tysięcy porodów, a tylko w tym roku na świat przyjdzie w placówce prawie 4500 maluchów. W szpitalu w tym roku wykonano już ok. 6000 zabiegów specjalistycznych, udzielono ponad 100 tys. porad. 

Oddziały ginekologiczny, położniczy i neonatologiczny mają III poziom referencyjności, co oznacza, że do Pro-Familii trafiają także pacjentki z tzw. ciążami trudnymi, powikłanymi. Najmniejszy pacjent, którzy w rzeszowskim szpitalu przyszedł na świat, ważył zaledwie 400 g.

W Pro-Familii wykonywane są też chirurgiczne zabiegi leczenia otyłości (ponad 50 operacji) oraz termoablacja ultradźwiękowa w terapii mięśniaków macicy (400 zabiegów). W styczniu 2019 roku szpital otworzy nowy budynek, w którym będzie m.in. nowoczesne  Centrum Medycyny Sportowej. 

(ak)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

18 KOMENTARZE

 1. WIem wiecej niz Ci się wydaje , nie trudno sie domyślić ze zdjęcie jest zrobione na potrzeby artykułu …
  Do każdego zabiegu jaki jest wykonywany zakłada się rękawiczki !!!!
  Bardzo dobrze ze dziewczyny o siebie dbają i ładnie wyglądaja…

 2. Bo w Pro familia robi sie wszystko dla kasy. Czyli łatwo i drogo. A jak coś wymaga wkładu finansowego i odpowiedzialności to wypad. Można tam śmiało wprowadzić język ukraiński. A wszystkim rządzi oszust
  Tomasz W

 3. I o jakich faktach mówisz? Że dzieci są przewożone? Częściowo przyznalem ci rację bo taki jest fakt, ale nie rozumiesz skąd to się wzięło i jak działa

 4. Nie mogę odpowiedzieć pod twoim postem więc piszę wyzej:
  ‘tego oddziału np.
  NIE MA w Rzeszowie wcale’
  Jak widzisz nie napisałem że nie było. Proszę czytać uwazniej

 5. Bzdura jest to że piszesz ze zabiegi kardiologiczne nie były przeprowadzane na górce. A zamknięcie Botala akurat rok temu wykonywane było w tym właśnie szpitalu
  Może i się nie znam ale fakty mówią same za siebie

 6. Bardzo to ciekawe. W styczniu urodziłam w tym szpitalu dziecko. Po trzech dniach mały dostał bardzo silną żółtaczke. Położyli go na OIOMie w inkubatorze na 24 rodziny a następnie przez kolejną dobę leżał na tak zwanej płetwie naświetlającej. Do domu wypuścili nas po tygodniu kiedy mieli pewność że bilirubina spada. Moje dziecko nie było jedyne w takiej sytuacji więc nie wiem skąd takie bzdury.

 7. Tak. Tak samo III st. ma górka tylko nie wiem do czego zamierzasz? I wytknij mi co było bzdurą? Może kiedyś robili jakieś zabiegi kardio ale teraz jestem pewien że nie. Ponadto z Pro-Familli wywożą jedynie dzieci wymagające leczenia, które jest w stanie zapewnić wysoce wyspecjalizowana placówka. Samo wcześniactwo nie kwalifikuje do tego. W Pro-Familii wykonują jedynie farmakoterapie i drobne zabiegi ambulatoryjne. Nie znasz się Panie rzeszowianinie jak działa system ochrony zdrowia w Polsce

 8. Opowiadasz bzdury. Operacje kardiologiczne były przeprowadzane w szpitalu na “GÓRCE”
  Ponadto III stopień ma też Szpital Wojewódzki przy ul. Szopena.
  Wiem bo spędziliśmy w nim prawie 5 miesięcy.
  Córka ważyła 450 gram.

 9. Komentarz z serii nie znam się ale się wypowiem. Z własnych doświadczeń wiem że niektóre dzieci rzeczywiście są przewożone do innych placówek ale tylko na czas zabiegów których nie można wykonać w szpitalu w którym się urodzily. Potem wracają do szpitala w którym się urodziły. I tak jest wszędzie. Jak dziecko potrzebuje operacji kardiologicznej to ładuje na kardiologii noworodka, a tego oddziału np.
  nie ma w Rzeszowie wcale, więc dzieci jadą do Krakowa lub Warszawy. Pro-Familia ma III st. rwferecujnosci więc obsługuje wszystkie, nawet te najcięższe przypadki.

 10. “KONSULTANT KRAJOWY
  W DZIEDZINIE PIELĘGNIARSTWA EPIDEMIOLOGICZNEGO
  ……
  Przypominam, że jednym z elementów wymienionych w instrukcjach i procedurach mycia rąk jest higiena paznokci, brak biżuterii oraz zakaz malowania paznokci. Kierownicy zakładów opieki zdrowotnej są zobowiązani do wyeliminowania wszelkich wektorów przenoszenia zakażeń, w tym
  poprzez ręce, wdrażając stosowne procedury postępowania.”
  mgr Beata Ochocka, Konsultant Krajowy w dziedzinie pielęgniarstwa epidemiologicznego

 11. Oj, mało wiesz………. Poza szpitalem może w szpitalu powinno być to surowo zakazane. Szczególnie jeśli ta pielęgniarka/ położna dotyka wcześniaka jak na zdjęciu. Lakier na paznokciach to jest sztuczna substancja. Personel szpitalny powinien dezynfekować dłonie bardzo często. A czy wiadomo jak reaguje lakier z tymi odkażaczami i jaki może to mieć wpływ na noworodki? Po za tym lakier czasami odpryskuje. Puder i pomadki? Nawet nieświadomie można dotknąć sobie twarzy a później podejść do wcześniaka i przenieść te sztuczne substancje na dziecko. A potem pojawia się alergia niewiadomego pochodzenia a wszystko i tak wina matki bo ma zła dietę podczas karmienia piersią. Można sprawdzić przepisy wewnętrzne szpitala czy czasami tego nie zabraniają.

 12. A to Pielęgniarka/Położna to już nie może ładnie wyglądać?ubrać kolczyków, czy tez wymalować usta??bez przesady!!!!!

 13. Chyba sobie żartujecie z tym szpitalem że najlepsza na podkarpaciu?????
  Rzeszów News niech trochę pozbiera opinii na temat urodzeń wczesniaków w innych szpitalach na podkarpaciu. Z tego co wiem i to z PRO FAMILI wszystkie wczesniaki z trudnymi przypadkami sa transportowane albo do szpitala na szopena albo na “górkę”
  wczesniak z masą urodzeniową 400 gram urodził sie w PRO FAMILI no jestem ciekaw takiej informacji

 14. Szpital który przyjmuje i wykonuje tylko te zabiegi gdzie najwięcej płaca i zabiegi sa mało inwazyjne.Nie po to powstała placówka blisko szpitala wojewódzkiego publicznego bo jak coż nie gra i sa powikłania do biegusiem proszą o przyjecie do wojewódzkiego.A co z szpitalem Pro Familia w Łodzi czy funkcjonuje na plusie czy jest nadal na kroplówce.

 15. O! Świetnie, wyróżnienie dostał szpital, gdzie noworodki biegusiem! wypisuje się do domu z żółtaczką. Ciężkie przypadki wypychają do szpitala na górce a mamy źle doczyszczone po porodzie wysyła się do domu. Wspaniale, jak u Barei. I to ich cudowne laboratorium, gdzie gubią probówki albo mylą badania. Na prawdę świetny szpital, nie ma co. Gdzie pielęgniarki tyrają ponad siłę a jak się postawią to wypad, nagle się im umowy kończą. Świetny szpital niema co.

 16. A czy pielegniarka/położna może być tak wytapetowana, z dużymi kolczykami i z pomalowanymi paznokciami na czerwono jak ta na zdjeciu? Ta pani wybiera się na imprezę czy będzie pracować i zajmować się noworodkami?

Comments are closed.