Politechnika Rzeszowska znalazła się najwyżej z rzeszowskich uczelni w rankingu tygodnika „Wprost” wśród 50 wyższych szkół, których absolwenci są najbardziej poszukiwani przez pracodawców.

W rankingu zwyciężyła Politechnika Warszawska, drugie miejsce zajęła Politechnika Wrocławska, trzecie Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie.  Politechnika Rzeszowska uplasowała się na 15 miejscu. Uniwersytet Rzeszowski zajął 35. Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie jest na 45 miejscu.

Wśród niepublicznych szkół wyższych najbardziej cenionych przez pracodawców na osiem uczelni wymienionych w zestawieniu jest WSIiZ. Zajęła 5 miejsce.

– Sukces jest tym większy, że wyżej w zestawieniu znalazły się jedynie uczelnie warszawskie i szkoły bankowe – podkreśla prof. Tadeusz Pomianek, rektor WSIiZ. – Ranking „Wprost” jest jedynym, który opiera się na opinii pracodawców. To dla nas jednoznaczny sygnał od szefów największych firm w Polsce, że dobrze przygotowujemy młodzież do pracy zawodowej. Kładziemy duży nacisk na współpracę z biznesem i kształcenie praktyczne. Efekty są widoczne – zaznacza rektor.

Wśród uczelni najbardziej cenionych przez pracodawców według kierunków w kategorii „zarządzanie i marketing” na 11 uczelni wymieniony został Uniwersytet Rzeszowski. Zajął 10 miejsce. Wygrała Szkoła Główna Handlowa w Warszawie. W przypadku kierunku „mechanika budowa maszyn, automatyka, robotyka”, Politechnika Rzeszowska zajęła 7 miejsce. Zwyciężyła krakowska AGH.

W kategorii „inżynieria lądowa, budownictwo”, PRz znalazła się na 8 miejscu na 10 uczelni. Najlepiej wypadła Politechnika Warszawska. Na 5 miejscu PRz jest w rankingu kierunku „zarządzanie i inżynieria produkcji”. Też na 10 uczelni. Najlepsza także jest Politechnika Warszawska. Kierunek „chemia” na politechnice znalazł się na 6 miejscu spośród 10 uczelni. Kolejny raz najlepsza okazała Politechnika Warszawska.

Na 10 uczelni na kierunku „prawo i administracja” nie ma ani jednej z Rzeszowa. Najlepszy jest Uniwersytet Warszawski. Nie ma również żadnej uczelni, które kształcą studentów na kierunku „informatyka”. Tu liderem jest Politechnika Wrocławska.

Politechnika Rzeszowska zajęła 8 miejsce na 10 uczelni w kategorii „elektronika, elektrotechnika”. Najlepiej wypada Politechnika Wrocławska. Uniwersytet Rzeszowski znalazł się na ostatnim 13 miejscu w kategorii „nauki społecznej i filologie obce”. Najlepszy jest Uniwersytet Warszawski.

Najpopularniejsze kierunki według pracodawców

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

1. Ekonomia

2. Mechnika i budowa maszyn

3. Zarządzanie i marketing

4. Automatyka i robotyka

5. Informatyka i telekomunikacja

Ranking „Wprost” został opracowany na podstawie badań ankietowych wśród prezesów i wiceprezesów 500 największych pod względem przychodów polskich firm.

– Ranking podaje listę szkół wyższych, które w oczach szefów firm kształcą najlepiej, by pomóc im w podjęciu trafnej decyzji lub zmniejszyć ryzyko błędu. Łatwiej zaufać certyfikatowi wydanemu przez uczelnię o uznanej marce. To również podpowiedź dla przyszłych studentów, jaką szkołę wyższą wybrać, by zwiększyć swoje szanse na rynku pracy – podsumowuje ranking Rafał Pisera z tygodnika „Wprost”.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama