Rzeszowscy policjanci z wydziału do walki z przestępczością pseudokibiców przedstawili zarzuty 22-letniemu mężczyźniem podejrzanemu o znieważenie na tle rasistowskim. Kilkanaście dni temu znieważył 4-letniego czarnoskórego chłopca.

[Not a valid template]

 

Do zdarzenia doszło 4 maja. Przechodząca ulicą Grunwaldzką kobietę z dzieckiem zaczepiło dwóch młodych mężczyzn. Jeden z nich zaczął głośno wykrzykiwać pod adresem czarnoskórego chłopca obraźliwe słowa o treści rasistowskiej: „czarnuch”, „bambus”. Bojąc się o syna i nie chcąc prowokować mężczyzny kobieta nie zatrzymywała się. Mężczyzna idąc za nimi wykrzykiwał rasistowskie obelgi. Ponownie zaczepił kobietę na terenie Galerii Rzeszów wykrzykując obraźliwe epitety o treści rasistowskiej.

Dwa dni później matka chłopca o całym zdarzeniu zawiadomiła policjantów. W jej opinii tylko wiek dziecka powstrzymał sprawcę przed bardziej agresywnym zachowaniem. Drugi z mężczyzn była podczas całego zdarzenia bierny.

Policjanci rozpoczęli ustalanie sprawcy. Zabezpieczone zostały zapisy monitoringu, sporządzono rysopis mężczyzn. Zostały one przekazane pracownikom ochrony centrum handlowego, którzy mieli zwracać uwagę na podobnie wyglądające osoby. Z zebranych przez policjantów informacji jeden z poszukiwanych mężczyzn miał często przebywać w galerii. Policjanci sprawdzali także środowiska pseudokibiców, z którym mógł być związany mężczyzna.

Przełom nastąpił w piątek, gdy pracownicy ochrony zauważyli mężczyznę odpowiadającego rysopisowi. Powiadomili natychmiast policjantów, którzy polecili ująć go do czasu ich przybycia. Funkcjonariusze zatrzymali podejrzewanego w policyjnym areszcie. Zatrzymany to 22-letni mieszkaniec powiatu ropczycko-sędziszowskiego.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Funkcjonariusze przedstawili 22-latkowi zarzuty znieważenia publicznego małoletniego na tle rasowym oraz kierowania gróźb bezprawnych.

Policjanci pod nadzorem Prokuratury Rejonowej dla Miasta Rzeszowa prowadzą czynności zmierzające do wyjaśnienia okoliczności zdarzenia oraz ustalenia drugiego z mężczyzn.

httpv://www.youtube.com/watch?v=vFQDjvvA4UQ

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama