Zdjęcie: Kancelaria Premiera RP
Reklama

Chaos w Polskim Ładzie mają opanować pracownicy urzędów skarbowych. Od wtorku (11 stycznia) pełnią dyżury podatkowe. Także na Podkarpaciu. 

Podatkowy chaos, tysiące osób z niższymi wynagrodzeniami – tak na razie wygląda Polski Ład, którym chwali się rząd PiS. Polski Ład w tej chwili to wizerunkowa katastrofa, przedsiębiorcy mówią, że takiego bałaganu w systemie podatkowym długo nie było. 

Ustawy Polskiego Ładu są pełne błędów i nieścisłości, głośno o tym mówią nawet pracownicy administracji skarbowej. „Reformę przygotowano pośpiesznie, z bardzo krótkim vacatio legis i bez odpowiedniego przygotowania państwa do jej wdrożenia” – alarmują. 

Dlatego w urzędach skarbowych, w dni robocze, w godzinach 8:00-19:00, pracownicy urzędów skarbowych będą udzielać informacji o nowych rozwiązaniach podatkowych zawartych w Polskim Ładzie.

Informację będzie można uzyskać w urzędzie skarbowym osobiście lub telefonicznie. Dane teleadresowe urzędów są na stronie internetowej Izby Administracji Skarbowej w Rzeszowie – www.podkarpackie.kas.gov.pl, w zakładce Urzędy Skarbowe.

Od wtorku (11 stycznia) można umówić się na wizytę w urzędzie skarbowym, rezerwując ją na stronie wizyta.podatki.gov.pl.

Można również korzystać z pomocy konsultantów Krajowej Informacji Skarbowej, dzwoniąc na infolinię KIS pod numer 22 330 03 30 (z telefonów komórkowych) lub 801 055 055 (z telefonów stacjonarnych), należy wybrać numer 8.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama