Zdjęcie: Pixabay
Reklama

Miasto Rzeszów zachęca mieszkańców, by podpowiedzieli przyszłym projektantom aquaparku, jakie powinny być w nim wodne atrakcje. 

W czwartek (9 marca) ruszyły konsultacje społeczne w tej sprawie. Bez wychodzenia z domu, do 31 marca można wypełnić ankietę,  do tego czasu można też odwiedzić punkt konsultacyjny w Urban Labie przy ulicy 3 Maja 13 i tam zostawić swoje propozycje. W Urban Labie będzie też spotkanie z mieszkańcami – 4 kwietnia, od godz. 17:00 do 19:00.

Propozycje atrakcji przyszłego aquaparku można też przesyłać mailem na adres: konsultacje@erzeszow.pl – do 14 kwietnia. – Chcemy, by mieszkańcy wyrazili swoje opinie, czego chcieliby w parku wodnym. Każdy gdzieś był, każdy coś widział, każdy ma jakieś swoje przemyślenia – mówi nam Dariusz Urbanik, wiceprezydent Rzeszowa. 

Kreatywność projektantów 

Konsultacje są jednym z etapów szukania ostatecznego zakresu projektu aquaparku. W tej chwili miasto prowadzi „dialog konkurencyjny” z trzema firmami projektowymi: Schick Architekci, pracownią Pawła Tiepłowa i pracownią Piotra Dominiczaka. – Chcemy, by 15 kwietnia każda z nich przedstawiła już konkretną propozycję – mówi Urbanik.

Propozycje mają uwzględniać sugestie mieszkańców podczas rozpoczętych właśnie konsultacji. Na bazie opinii mieszkańców oraz propozycji projektantów miasto stworzy program funkcjonalno-użytkowy aquaparku. Ratusz przewiduje, że projektanta wybierze jeszcze na tegorocznych wakacjach, a tworzenie projektu potrwa do dwóch lat. 

Jego fundamentem jest studium wykonalności, które w 2022 roku dla miasta przygotowała warszawska firma Agraria. Do wybory były: sam park wodny, park wodny zamknięty i otwarty oraz park wodny z lodowiskiem. Wybór padł na aquapark z częścią zamkniętą i otwartą, ta koncepcja jest szacowana na 230 mln zł.

Reklama

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

Studium nie określa jednak precyzyjnie, jaki będzie aquapark. To zadanie dla projektantów. Z tymi potencjalnymi miasto w tej chwili prowadzi wspomniany „dialog konkurencyjny”, projektanci mają w swoich ofertach wziąć pod uwagę opinie mieszkańców. – Liczymy na dużą kreatywność projektantów – mówi wiceprezydent Urbanik. 

Aquapark na Staromieściu 

Aquapark ma powstać na osiedlu Staromieście – w rejonie ulic Warszawskiej i Welca, na około 10-hektarowej działce, z czego 6 ha miasto ma już w swoich rękach. Budynek parku wodnego będzie miał co najmniej 14 tys. m kw. Oprócz basenów, powstanie także saunarium. O całą resztę mają zadbać projektanci. 

Najwcześniej aquapark może zostać wybudowany w 2027 roku.  

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama