Kto zamontuje świąteczne oświetlenie? Do wydania 1,2 mln zł [WIZUALIZACJE]

Choinki, święty Mikołaj, śnieżynki, prezenty, bombki, renifery – to kształty świątecznego oświetlenia, które już w grudniu ma się pojawić na ulicach Rzeszowa. Miasto na iluminacje planuje wydać ponad 1,2 mln zł. 

 

Dopiero rozpoczął się rok szkolny, a miasto, jak każdy uczeń, myśli już o Bożym Narodzeniu. Dla tych pierwszych oznacza to dłuższą przerwę od nauki, dla tych drugich – iluminacje świąteczne. Zgodnie z tradycją, specjalne oświetlenie w Rzeszowie pojawia się od początku grudnia. Ratusz już szuka firmy, która zamontuje iluminacje.  

Na świąteczne oświetlenie miasto planuje wydać nieco ponad 1,2 mln zł, czyli mniej więcej tyle, ile w tamtym roku. W poprzednich latach kwoty te były nawet o połowę mniejsze. Miasto za iluminacje płaciło od 2015 roku odpowiednio: 600 tys. zł, 800 tys. zł i ponad 1 mln zł w 2017 roku. 

Firma, która wygra przetarg, ma zamontować oświetlenie do 30 listopada. Od 1 grudnia wszystko ma już świecić. Iluminacje mają wisieć do 31 stycznia 2020 roku. Po tym terminie wykonawca będzie miał 14 dni na demontaż świątecznego oświetlenia. Chętne firmy swoje oferty mogą składać do 16 października. 

W tym roku, zgodnie z tradycją, na Rynku obok sceny ma stanąć 16-metrowa choinka, będzie przyozdobiona diodowymi łańcuchami oraz srebrnymi, czerwonymi i złotymi bombkami. Na szczycie świątecznego drzewka znajdziemy złotą, świecącą gwiazdę. 

Poza choinką, na Rynku stanie także dekoracja 3D w postaci autobusu z rogami, który na szczycie ma prezenty. W ścisłym centrum takie duże przestrzenne konstrukcje pojawią się także przy ul. 3 Maja. Tam stanie renifer z saniami, do których będzie można wsiąść. Na skwerze Górskiego w fontannie stanie z kolei kompozycja złożona z sześciu „wróżek”.

Inne wolnostojące dekoracje 3D pojawią się na rondzie Jana Pawła II, gdzie znajdziemy dużą przestrzenną iluminację z napisem „Rzeszów” pomiędzy dwoma prezentami. Na zieleńcu przy ul. Marszałkowskiej na wysokości Galerii Rzeszów staną trzy bombki: dwie małe i jedna duża. Na rondzie Pobitno pojawi się z kolei św. Mikołaj na motorze żużlowym, a rondzie Ulmów – choinka z prezentami. 

Jeśli chodzi o latarnie, te na Rynku będą oplecione świecącymi ozdobami przypominającymi korony drzew osadzonych na srebrnym pniu. W podobny sposób będą ozdobione latarnie przy ulicach: Kościuszki, Grunwaldzkiej i placu Farnym, choć te „korony drzew” będą pozbawione pnia.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Latarnie przy ulicach 3 Maja, Matejki, Sokoła i wysokie słupy na placu Farnym będą przyozdobione kompozycją przypominającą gałązki choinki z pastorałami i diodami. 

Latarnie przy ulice Mickiewicza, Kilara i al. Kopisto z kolei będą ozdobione iluminacją nawiązującą kształtem do choinki, przy ul. Słowackiego pojawią się śnieżynki z ogonem, przy ul. Jagiellońskiej będzie to zaś kompozycja trzech śnieżynek. 

Na słupach i latarniach w okolicy ronda Jana Pawła II i wiaduktu Tarnobrzeskiego znajdziemy iluminacje nawiązujące kształtem do prezentu z kokardą, przy ul. Marszałkowskiej dekoracja latarni będzie przypominać kokardę. Przy ulicach Cieplińskiego, Lisa-Kuli, placu Śreniawitów, Poznańskiej i W. Pola będzie kompozycja złożona z ośmiu śnieżynek.

Na latarniach mostu Zamkowego i przy rondzie al. Rejtana z al. Niepodległości i al. Kopisto znajdziemy kompozycje złożone ze skręconych elementów, na al. Piłsudskiego, ul. Krakowskiej, wiadukcie Śląskim – złożoną z sześciu gwiazd o różnych rozmiarach.

Z kolei na ulicach Grottgera i Asnyka – kompozycję będzie przypominać rozety, a na ul. Hetmańskiej – świetlną spiralę. Natomiast na latarniach przy rondzie Kuronia rozbłyśnie świetlna gałązka zwieńczona kokardą, a przy rondzie Pileckiego – korona otaczająca słupy. 

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl 

Reklama