Zdjęcie: Tomasz Modras / Rzeszów News

Miejski Zarząd Dróg poszukuje firmy, który rozbuduje drugi odcinek ul. Jana Pawła II w Rzeszowie – od Św. Antoniego do Ustronnej. Odcinek ten ma 840 m długości.

Prace budowlane zakładają budowę jezdni o szerokości 6 m oraz chodnika o szerokości dwóch metrów z prawej strony. Z lewej natomiast znajdzie się ciąg pieszo-rowerowy szeroki na trzy metry.

Powstaną również nowa kanalizacja, rowy melioracyjne, zatoki autobusowe, a także zostanie postawione nowe oświetlenie.

Według planów ten odcinek ma zostać zmodernizowany jeszcze w tym roku. Szacowany koszt tej inwestycji to niecałe 9 mln zł.

Firmy zainteresowane budową drogą drogi swoje oferty mogą składać do 4 marca. Inwestycja obejmuje 840-metrowy odcinek od ul. Św. Antoniego do Ustronnej.

W grudniu ub. r. Miejski Zarząd Dróg ogłosił przetarg na opracowanie dokumentacji dla rozbudowy trzeciego odcinka ul. Jana Pawła II – od ul. Ustronnej do Budziwojskiej pod Pomnik Grunwaldu (ok. 1,7  km długości). Na początku lutego przetarg został jednak unieważniony, bo zgłosiła się tylko jedna firma, której oferta była wyższa od tej kwoty, którą drogowcy zaplanowali wydać na dokumentację – 200 tys. zł. Oferta wyniosła 258 tys. zł.

Trzeci etap rozbudowy ul. Jana Pawła II zaplanowano na lata 2018-2019.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Według drogowców, po zakończeniu pełnej modernizacji ul. Jana Pawła na prawie 4-kilometrowym odcinku zwiększy się bezpieczeństwo kierowców, a także pieszych i rowerzystów. W ub. r. do użytku został oddany pierwszy, ponadkilometrowy zmodernizowany odcinek – od końca ul. Kwiatkowskiego do ul. Św. Antoniego. Te roboty wykonywała firma Skanska. Inwestycja kosztowała ok. 9,6 mln zł.

Skanska wybudowała cztery nowe zatoki autobusowe, oświetlenie uliczne, chodnik po prawej stronie o szerokości dwóch metrów i dwukierunkową, drugą w Rzeszowie po ul. Iwonickiej, ścieżkę pieszo-rowerową z czerwonego betonu asfaltowego po lewej stronie o szerokości trzech metrów.

Powstały też specjalne krawężniki integrujące z wypustkami. Dzięki nim, osoby niewidome pod stopą czują, że znajdują się przy krawędzi jezdni.

Skanska zmodernizowała również ponad 30-metrowy odcinek ul. Miejskiej oraz 130-metrowy odcinek ul. Senatorskiej. Przebudowano także skrzyżowanie z ul. Senatorską z ul. Miejską, oraz cztery wloty skrzyżowań z ul. Jana Pawła II.

Wybudowano też kanalizacją deszczową i odwodnienia, które będą odprowadzać wody do Wisłoka. Wzdłuż ulic zostały przebudowane głębokie i niebezpieczne rowy. Dzięki nowej kanalizacji mieszkańcy dzielnicy Budziwój nie będą narażeni na podtopienia.

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama