Zdjęcie Piotr Woroniec Jr / Rzeszów News

Około 1 mln zł miasto Rzeszów planuje wydać na remont i dobudowę ścieżek rowerowych na rzeszowskich bulwarach. W planach jest również bieżnia.

Ratusz poszukuje firmy, która wykona obie inwestycje. Oferty mogą one składać do 28 marca. W planach jest rozbudowa ciągu pieszo-rowerowego na odcinku 92 m, który będzie miał szerokości 2,5 m – fragment do dirt-parku. 

Następnie miasto chce również wyremontować nawierzchnię już istniejącej ścieżki na odcinku od mostku na potoku Rudka do zapory przy al. Powstańców Warszawy o długości 425 m.

– Dotychczas nie było na tym odcinku rozdzielonych pasów dla pieszych i rowerzystów. Teraz chcemy to przy okazji  zmienić – mówi Maciej Chłodnicki, rzecznik prezydenta Rzeszowa.

Dla miłośników biegania powstanie również bieżnia o szerokości 2,5 m i długości 546 m. Jeszcze niedawno ratusz podawał, że bieżnia będzie miała ok. 300 m długości, teraz okazuje się, że będzie prawie dwa razy dłuższa. Bieżnia będzie się rozciągać  wzdłuż rzeki Wisłok do mostu na potoku Rudka.

– Poszerzeniem infrastruktury bulwarów o bieżnię wychodzimy biegaczom naprzeciw, ponieważ po asfalcie nie do końca da się wygodnie biegać – wyjaśnia Maciej Chłodnicki.

Nowa bieżnia i ścieżka rowerowa na bulwarach ma być gotowa w lipcu. Inwestycja szacowana jest na ok. 1 mln zł, ale 85 proc. kosztów tej inwestycji ratusz zamierza pokryć z unijnego programu Polska Wschodnia 2014-2020.

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama