Reklama

Miasto Rzeszów chce zmienić pokaz fontanny multimedialnej. Nowe przedstawienie może kosztować nawet 85 tys. złotych. Jednego z nich ma nam zazdrościć cała Polska. 

Pod koniec lipca mieszkańcy będą mogli podziwiać nowy pokaz fontanny multimedialnej przy al. Lubomirskich w Rzeszowie. – Na pokazy wciąż przychodzi dużo ludzi i zadecydowano, że po roku od uruchomienia fontanny, czas zmienić repertuar – wyjaśnia Katarzyna Pawlak, z biura prasowego prezydenta.

Według urzędników 85 tys. zł na przygotowanie nowego występu rzeszowskiej fontanny to nie dużo. Radni na najbliższej sesji mają zaakceptować tę kwotę. Premiera nowego repertuaru odbędzie się w sobotę 26 lipca o godz. 21:30. Miasto nie chce zdradzić, co w nim będzie.

– Mogę tylko powiedzieć, że będzie podzielony na dwie części i dwa muzyczne style, a jeden z elementów będzie unikalny w skali kraju i nie spotykany w całej Polsce. Mam nadzieję, że zaspokoimy wszystkie, nawet najwybredniejsze gusta – mówi tajemniczo Katarzyna Pawlak. – Uważamy, że mieszkańcy Rzeszowa zasługują na nowy pokaz.

Pawlak dodaje, że obecnie miasto wysłało zapytania do firm, które miałyby się zająć przygotowaniem nowego pokazu.

Reklama

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Fontanna przy al. Lubomirskich powstała w zeszłym roku. Składa się z siedmiu fontann, pięć mniejszych i dwie większe mają zamontowane dysze, które wypuszczając wodę, tworzą łuki przypominające kwiaty. Kolejną częścią fontanny multimedialnej jest tzw. fontanna mokra, w której zamontowano 39 dysz, wytryskujących wodę na wysokość ośmiu metrów.

Jednak najważniejszym elementem jest tzw. fontanna sucha, niezatrzymująca wody. Zajmuje ona 13 m kw. i zawiera ponad 1000 dysz. 324 z nich, puszczając wodę tworzą wodny dywan, a 1008 wodny labirynt. Dodatkowym elementem fontanny jest ekran wodny, na którym za pomocą 84 dysz wyświetlane są prezentacje multimedialne. Urzędnicy dodatkowo zadbali o otoczenie fontanny. Postawiono nowe ławeczki i zrobiono nasadzenia.

Fontanna kosztowała ponad 7 mln zł. Jej roczne utrzymanie wynosi 600 tys. zł. Pokazy specjalne odbywają się w soboty wieczorem. Fontanna gra Mozarta, Annę German, Beethovena, Chopina, oraz The Beatles, Pink Floyd i Michaela Jacksona. Dzieci mogą posłuchać piosenek z „Akademii Pana Kleksa”

Na wodnym ekranie prezentowany jest m.in. film „Innowacyjny Rzeszów”. Oprócz soboty, pokazy odbywają się codziennie po cztery razy: o godz. 12, 14, 16 i 21.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama