Reklama

Ponad 120 wniosków do budżetu obywatelskiego Rzeszowa znalazło się we wtorek w urzędzie miasta. – Cały czas przychodzą kolejne. Dziś zamykamy nabór. Juto rano będzie znana dokładna liczba – mówi Marcin Stopa, sekretarz miasta.

W środę o godz. 8. rano zbierze się dwunastoosobowa komisja, w której w skład wejdą radni oraz dyrektorzy miejskich wydziałów, m.in. zarządu dróg, zieleni czy inwestycji. Szefową komisji została Urszula Kukulska, dyrektor wydziału inwestycji.

Komisja do końca grudnia ma czas na przejrzenie i zweryfikowanie projektów. – Wnioski trafią do odpowiednich wydziałów, a tam zostaną przebadane szczegółowo pod względem zasadności, np. czy grunt, na którym chcą drogi mieszkańcy należy do miasta – wyjaśnią Marcin Stopa

W środę również rozpocznie się weryfikacja zgłoszonych propozycji. Do realizacji zostaną przyjęte zadania z największą liczbą głosów, mieszczące się w ramach budżetu obywatelskiego, który wynosi 5 mln zł. Lista zakwalifikowanych wniosków będzie gotowa do 3 stycznia. Głosowanie rozpocznie się dzień później i potrwa kilkanaście dni. Wyniki głosowania zostaną opublikowane pod koniec stycznia.

Jeśli się okaże, że w budżecie znajdą się zadania, na które zabraknie pieniędzy, a będą one ważne z punktu widzenia interesu społecznego mieszkańców, to na wniosek prezydenta, ta kwota może być podwyższona przez Radę Miasta Rzeszowa.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: