7,65 mln zł – tyle wynosi pula czwartej edycji Rzeszowskiej Budżetu Obywatelskiego. Od dzisiaj (16 marca) można zgłaszać projekty.

Nowością RBO 2017 jest przeznaczenie dodatkowych 150 tys. zł dla najaktywniejszego osiedla. Pozostała pula 7,5 mln zł jest podzielona trzy kategorie: 4,5 mln zł na modernizację lub remont infrastruktury miejskiej, z czego wartość jednego projektu nie może przekraczać 1,5 mln zł.

Kolejne 2,5 mln przeznaczono na inwestycje osiedlowe, wartość jednego projektu nie może być wyższa niż 150 tys. zł. Trzecia kategoria zadań to projekty o charakterze społecznym. Na nie zostanie wydanych 500 tys. zł. Maksymalna wartość projektu to 100 tys. zł.

Od dzisiaj można składać propozycje projektów do RBO 2017. Ostateczny termin mija 8 kwietnia. Formularz zgłaszania zadań możecie pobrać TUTAJ lub TUTAJ.

Dostępny jest on także w rzeszowskim ratuszu (ul. Rynek 1), w siedzibach Rad Osiedli, w Punkcie Informacyjnym Urzędu Miasta Rzeszowa w hipermarkecie Bi1 (al. Witosa 21), w Punktach Obsługi Mieszkańców – w Centrum Handlowym Plaza (al. Rejtana 65), Millenium Hall (al. Kopisto 1), galerii handlowej Nowy Świat (ul. Krakowska 20) i Galerii Rzeszów (al. Piłsudskiego 44).

Propozycje zadań mogą być zgłaszane przez Radę Osiedla lub co najmniej 15 osób, które ukończyły 16 lat i są zameldowane na terenie Rzeszowa. Wypełniony formularz składamy w jednym z ww. punktów lub wysyłamy pocztą na adres: Urzęd Miasta Rzeszowa, Rynek 1, 35-064 Rzeszów). Skan podpisanego formularza możemy też wysłać na: rbo@erzeszow.pl.

Zgłoszone propozycje będą potem weryfikowane pod względem formalno-prawnym przez komisję ds. RBO, którą powołał prezydent Rzeszowa. Weryfikacja trwać będzie od 1 kwietnia do 29 kwietnia.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Głosowanie na wybrane projekty rozpocznie się 10 maja i potrwa do 31 maja. Swoje głosy będzie można oddać w tych punktach, w których do pobrania są wnioski zgłoszeniowe. Swój głos można przesłać także tradycyjną pocztą na adres Urzędu Miasta Rzeszowa.

Głosować będzie można także przez internet (TUTAJ).

Każdy będzie mógł oddać głos na maksymalnie trzy zadania. Wyniki głosowania zostaną ogłoszone 24 czerwca i opublikowane na stronie rzeszowskiego magistratu: www.rzeszow.pl. Do realizacji zostaną wybrane te projekty, który uzyskały największą liczbę głosów. W przypadku równej liczby głosów, kolejność zadań na liście ustali w wyniku głosowaniu komisja ds. RBO.

W poprzedniej edycji RBO zwyciężył projekt dotyczący budowy bezpiecznych przejazdów rowerowych za 1,5 mln zł.

(ak)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama