Zdjęcie: Sebastian Stankiewicz / Rzeszów News

Rzeszowski Dom Kultury nie będzie już przyjmował darów dla uchodźców z Ukrainy. Można je przynieść do Centrum Pomocy na terenie Politechniki Rzeszowskiej. A przy ul. Sobieskiego powstaje punkt m.in. z żywnością.  

Zmiany będą obowiązywały od poniedziałku, 28 marca. To właśnie wtedy 17 filii RDK zakończy zbiórkę darów dla obywateli Ukrainy. Prowadziły ją przez ostatni miesiąc. Wszystko to, co przynieśli mieszkańcy Rzeszowa, było systematycznie transportowane na Ukrainę. 

To nie oznacza jednak, że kończy się pomoc. Odzież, środki medyczne, czystości i wszystko to co przyda się Ukraińcom, którzy zostali w swoim kraju, można przynosić do Centrum Pomocy Ukrainie przy ul. Akademickiej 8. Powstało miesiąc temu, w budynku dawnej stołówki Politechniki Rzeszowskiej. Centrum jest inicjatywą PRz i Polskiego Czerwonego Krzyża. Czynne jest do piątku w godzinach 9:00-17:00.

Z kolei we wtorek, 29 marca, zostanie uruchomiony doraźny punkt pomocy uchodźcom. Tam będzie wydawana żywność z przedłużonym terminem ważności, środki higieniczne i odzież. Punkt przy ul. Sobieskiego 4 będzie czynny we wtorki i piątki w godzinach 9:00-15:00.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Zmieniają się także godziny pracy infolinii Urzędu Miasta Rzeszowa. Pod numer telefonu 17 788 99 00 będzie można dzwonić od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00-18:00, natomiast w sobotę 8:00-15:00.

(la)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama