Reklama

Rzeszowski Dom Kultury prezentuje swoje najnowsze wydawnictwo płytowe w postaci składanki pt. „Rockowyja – Rzeszowska Scena Alternatywna 2010-2014”. Album to podsumowanie pięciu lat festiwalu „Rockowyja” i znalazły się na nim utwory 12. lokalnych wykonawców.

[Not a valid template]

 

Festiwal Zespołów Alternatywnych „Rockowyja” po raz pierwszy zorganizowany został w 2010 roku. Od tego momentu organizowany jest corocznie przez filię „Wilkowyja” przy ul. Olbrachta Rzeszowskiego Domu Kultury filia „Wilkowyja”.

W roli gwiazd wieczoru dotychczasowych edycji można było zobaczyć takie zespoły, jak Jesus Chrysler Suicide, Malchus, Diaboł Boruta, Neuron i Frowst.

Celem festiwalu jest ukazanie bogactwa alternatywnej sceny muzycznej w Rzeszowie.

Do udziału zapraszani są każdego roku wykonawcy o różnym stażu muzycznym, wykonujący alternatywne odmiany muzyki rockowej i metalowej. Organizatorzy chcą promować rzeszowską scenę alternatywną, poprzez prezentację na scenie lokalnych zespołów muzycznych o różnym stażu i dorobku artystycznym.

Pomysłodawcą albumu muzycznego podsumowującego 5-lecie imprezy jest Daniel Czarnota, pracownik RDK, twórca festiwalu i założyciel rzeszowskiej grupy muzycznej Hermetic Evolution. Na płycie znalazły się utwory 12. zespołów, które miały okazję zaprezentować się podczas minionych edycji „Rockowyi”.

Kolejna edycja festiwalu zaplanowana została na 11 września 2015 roku.

Rzeszowski Dom Kultury rozdaję aż 100 bezpłatnych egzemplarzy płyty. Aby zdobyć album wystarczy wziąć udział w konkursie zorganizowanym na Facebooku, który można znaleźć TUTAJ.

Spis utworów

1. Neuron – Restraining Breath

2. Hermetic Evolution – Prototyp

3. The Remedy For… – Curse

4. Mr. TnT – Ludzie Mówią

5. Alter Myself – I Won’t Fall

6. Malchus – Dom Zły

7. From Afar – Nocą

8. Effatha – Ludzkie Maski

9. Diaboł Boruta – Kikimora i Zboże

10. Pankower – Wesoły Roger

11. Cardio – Żyć

12. Sky Above Stockholm – I May Die Before You

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: