Mocne przesłanie zakończonego w sobotę II RE: Rzeszów Festival 2023. Arkadiusz Jakubik, lider Dr Misio, namawiał do udziału w jesiennych wyborach parlamentarnych. I odsunięcia PiS od władzy.

Drugi dzień festiwali zaczął Jann, czyli Jan Rozmanowski, który przed scenę ściągnął głównie młodszą część publiczności. Po nim scenę opanował Rubens, wokalista, songwriter i gitarzysta zespołu Darii Zawiałow.

Jak zwykle energią podczas koncertów emanował Dr Misio, czyli zespół znanego polskiego aktora, Arkadiusza Jakubika. Jakub zwrócił się do publiczności z apelem, by nie zignorowała tegorocznych wyborów parlamentarnych. Jakubik otwarcie mówi, co myśli o rządach PiS.

– Nie ma zgody, żeby wchodzi nam do domy z buciorami, mówi mi, jak mam myśleć, co mam robić, jak mam żyć, a najgorsze – wchodzą, ku…a, do mojej sypialni, mówią, kogo mam kochać, jak mam to robić – mówił wokalista Dr Misio. 

– Niech spier…ją! – powiedział o rządach PiS Arkadiusz Jakubik, zanim zaśpiewał jeden z najbardziej znanych kawałków Dr Misio – „Chory na Polskę”.

Najwięcej osób bawiło się pod sceną, gdy po grupie Jakubika wystąpił raper Bedoes 2115, którego występ z telebimu zapowiedział znany youtuber „Gargamel”. II RE: Rzeszów Festival zakończył Grzegorz Hyży. Festiwal zakończył się po północy.

– Spotykamy się dokładnie za rok, z nowymi gwiazdami i z tą samą energią – zapowiedzieli organizatorzy. 

RE: Rzeszów Festival 2023 zorganizowała Agora we współpracy z miastem Rzeszów. W piątek na bulwarach zagrali: Sorry Boys, Julia Wieniawa, Błażej Król, T.Love, Agnieszka Chylińska. Poniżej zobaczcie zdjęcia Sebastiana Stankiewicza z sobotnich koncertów. 

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

Jann

 

Rubens

Dr Misio

 

Bedoes 2115

 

Grzegorz Hyży

Zdjęcia: Sebastian Stankiewicz / Rzeszów News

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama