RE: Rzeszów Festival. Pierwsze gwiazdy: Brodka, Margaret, Novika, Pezet i Zdechły Osa

Reklama

Dwie sceny, kilkanaście czołowych polskich gwiazd oraz unikalne połączenie muzyki i światła – tak zapowiada się nowy, letni festiwal RE: Rzeszów Festival. Kiedy? W dniach 20-21 sierpnia na bulwarach nad Wisłokiem.

 

Zdjęcia: Sebastian Stankiewicz / Rzeszów News

To mają być dwa dni RE:laksu. Organizatorem RE: Rzeszów Festivalu jest Agora. To najnowszy letni festiwal na mapie Polski. W sierpniowy weekend rzeszowskie bulwary wypełnią się nie tylko muzyką największych współczesnych gwiazd popu, alternatywy, hip-hopu, rocka i elektroniki, ale także zostaną rozświetlone przez Park Świateł.

– To połączenie, jakiego w tym regionie jeszcze nie było – twierdzą organizatorzy.

2-dniowy piknik dla całych rodzin

RE: Rzeszów Festival już od pierwszej edycji będzie podzielony na dwie sceny. Na scenie LIVE wystąpią najwięksi współcześni twórcy i twórczynie polskiego popu, hip-hopu, alternatywy oraz rocka. Będą to wokalistki, wokaliści i zespoły, których koncerty to spektakularne show, a przeboje pochodzą z czołówek list serwisów streamingowych.

Na scenie TANECZNEJ pojawią się z kolei czołowe nazwiska muzyki elektronicznej i alternatywnej, wybrane i zaproszone m.in. przez „pierwszą damę” muzyki klubowej w Polsce, czyli Novikę. W sumie to kilkanaście koncertów w ciągu dwóch dni.

W środę w Rzeszowskich Piwnicach organizatorzy ogłosili pierwsze gwiazdy festiwalu. Wystąpią: Brodka, Margaret, Novika, Pezet i Zdechły Osa. Kolejne nazwiska będą ujawniane w następnych tygodniach.

– Chcemy, by nowy festiwal był 2-dniowym piknikiem z muzyką i światłem dla całych rodzin – dla młodych, dla 20-40 latków i dla wszystkich, którzy kochają muzykę oraz szukają wrażeń na najwyższym poziomie – mówią organizatorzy Anna Pruszyńska, dyrektor produkcji eventów, i Jacek Zmiczerewski, dyrektor rozwoju biznesu eventów z Agory.

RElaks, RElacje i REgeneracja

Organizatorzy obiecują, że festiwal nie tylko będzie brzmiał, ale też świetnie wyglądał. W założeniu ma być to najładniejszy wizualnie festiwal na Podkarpaciu, a może i w Polsce.

Reklama

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

– Wspólnie z artystami zajmującymi się efektami wizualnymi stworzymy przestrzeń, która po zmroku będzie stymulowała zmysły i wyobraźnię. Świetlne instalacje, neony, wizualne totemy zachwycające dużych i małych – to będzie scenografia godna epoki Instagrama – mówią organizatorzy RE: Rzeszów Festivalu.

Do jego organizacji włącza się także miasto Rzeszów. Prezydent Konrad Fijołek mówi, że festiwal ma oddać dynamiczny charakter i ducha naszego miasta i regionu. – Pełen dobrej energii, rozświetlony i inspirujący. Festiwal, który może stać się jedną z wyrazistych miejskich marek i przyciągać uwagę całego regionu – uważa prezydent Fijołek.

RE kojarzy się z Resovią, ale też z nowoczesnym myśleniem i pozytywnymi zmianami – RE to REcykling i Reuse, czyli odpowiedzialne i nowatorskie podejście. RE to zaczynanie od nowa, REstart i REset, RE to REgionalność i lokalność. RE to wreszcie RElaks, RElacje i REgeneracja – bo o tym ma być właśnie ten festiwal.

– O wspaniałym spędzaniu czasu razem, świetnej regenerującej atmosferze i odpoczynku, a także o najlepszej jakości rozrywce – podkreślają twórcy RE: Rzeszów Festivalu. 

Od piątku rusza sprzedaż biletów 

Organizatorzy liczą na to, że festiwal ściągnie do Rzeszowa fanów dobrej muzyki z całej Polski. Sprzedaż biletów i karnetów na festiwal ruszy w piątek, 22 kwietnia br. o godz. 12:00. Będzie je można kupić za pośrednictwem internetowych bileterii: eBilet.pl oraz Going i Empik Bilety. Dzieci do lat 5 wchodzą na teren festiwalu bezpłatnie.

Ceny biletów jednodniowych będą się zaczynać od 79 zł, karnetów – od 129 zł.

 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama