Zdjęcie: Michał Drozd / Materiały prasowe
Reklama

„H 3.0: Ecce Homo” – to tytuł trzeciej płyty rzeszowskiego zespołu Hermetic Evolution. Po sześciu latach przerwy.

„H 3.0: Ecce Homo” jest następcą płyt „Kajdany Istnienia” (2012) oraz „H 2.0: Deus Ex Machina” (2013). Nowe wydawnictwo zespołu to – jak twierdzą jego członkowie – najbardziej bezkompromisowy i surowy materiał w ich dorobku.

„H 3.0: Ecce Homo” [z łac. oto człowiek – przyp. red.] to nie tylko nowy rozdział w historii Hermetic Evolution i eksplorowanie nowych rejonów muzycznych, ale także powrót do samych korzeni zespołu i ukłon w stronę wcześniejszej twórczości.

W warstwie lirycznej albumu grupa mierzy się z największymi problemami współczesnego człowieka, takimi jak wirtualna alienacja, emocjonalne uzależnienie, eugenika społeczna czy megalomania rządzących. Zamierzony „ludzki” charakter utworów potęguje całkowita rezygnacja z warstwy elektronicznej, z którą zespół był dotychczas nieodłącznie kojarzony.

Album „H 3.0: Ecce Homo” został nagrany i wyprodukowany przez Hermetic Evolution w składzie: Maciej Jendyk – wokal, Wojciech Piórkowski – gitara, Jakub Skrzypiec – bas oraz Daniel Czarnota – perkusja.

Płyta miała swoją premierę 28 grudnia 2020 roku i jest dostępna na oficjalnym kanale YouTube Hermetic Evolution oraz platformach muzycznych: Spotify, iTunes, Apple Music, Tidal, Deezer, Amazon, Bandcamp i SoundCloud.

Hermetic Evolution powstał w 2011 roku. W pierwszych latach działalności formacja dzieliła scenę z takimi grupami, jak Luxtorpeda, Strachy Na Lachy, Oddział Zamknięty, Farben Lehre, Sztywny Pal Azji, Thy Disease i Disperse, a jej muzykę można było usłyszeć na kanałach znanych youtuberów – Niekrytego Krytyka i Cyber Mariana.

Największe sukcesy zespołu w tym okresie to: Nagroda Publiczności VII Ogólnopolskiego Festiwalu „Rockowa Noc”, Nominacje do Nagrody Muzycznej Polskiego Radia Rzeszów „Werbel 2012” i „Werbel 2020” oraz kwalifikacja do dogrywki Przeglądu Młodych Zespołów Cieszanów Rock Festiwal.

Po intensywnej aktywności wydawniczej i koncertowej, która przypadła na lata 2012-2014 zespół zawiesił do odwołania swoją muzyczną działalność. Reaktywację w oryginalnym składzie przyniósł dopiero rok 2019, w którym muzycy postanowili ponownie przypomnieć o sobie za sprawą kolejnego wydawnictwa.

Efekt ponad rocznej pracy zespołu to album zatytułowany „H 3.0: Ecce Homo”, który zawiera pięć premierowych utworów oraz trzy bonusowe nagrania z okazji 10-lecia płyty „Era Chaosu” macierzystej grupy Hermetic Insanity.

Zdjęcie: Materiały prasowe

Oprac. (ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: