Zdjęcie: Materiały prasowe

Jeżeli kochamy książki i uwielbiamy czytać to powinniśmy zainwestować w regał na książki. Jest to praktyczny i estetyczny element aranżacji wnętrza. Zatem jaki regał na książki wybrać? I czym kierować się przy jego zakupie?

Powierzchnia pomieszczenia

Regał na książki powinien być przede wszystkim dobrany wielkością do pomieszczenia. Jeżeli posiadamy przestronne wnętrze to nie powinniśmy mieć problemu przy wyborze regału, który pomieści książki, a dodatkowo dokumenty. Możemy wybrać wtedy duży regał, który będzie wyposażony w szafki, szuflady i wysuwane blaty. Kiedy będziemy chcieliby pomieszczenie optycznie się zmniejszyło to możemy wybrać regał w ciemnym kolorze, który będzie sięgał sufitu. Jednak sytuacja wygląda nieco inaczej, gdy nasze pomieszczenie jest małych rozmiarów. Dodatkowo wybór ciemnego, masywnego regału jeszcze bardziej zmniejszy dane wnętrze. Do małych pomieszczeń sprawdzą się delikatne regały w jasnych kolorach. Możemy postawić także na dwa mniejsze regały, które postawimy w różnych miejscach w pokoju, a nie obok siebie.

Regał gotowy czy na zamówienie?

Tutaj tak naprawdę wszystko będzie zależeć od indywidualnych preferencji i od tego co lubimy. Gotowe regały są tańsze, od tych, które są tworzone na nasze zamówienie. Regał na zamówienie na pewno sprawdzi się w sytuacji, gdy pomieszczenie, w którym chcemy go umieścić ma nieregularne kształty. Wtedy bezpiecznej jest zamówić taki regał, dzięki temu będziemy mieć pewność, że będzie pasował wymiarami do pomieszczenia. Zanim zdecydujemy się na usługi danej firmy to najpierw warto poszukać o niej opinie.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Postaw na oryginalność

Regał na książki kojarzy się z drewnem. Natomiast obecnie możemy kupić regały wykonane z różnych materiałów – szkła, stali, tworzyw sztucznych. Te materiały sprawią, że nasze pomieszczenie będzie się wyróżniać. Możemy kupić również regał, który składa się z kilku osobnych elementów. Będzie on pasował szczególnie do nowoczesnych wnętrz. Dużym plusem jest to, że możemy go dowolnie modyfikować i układać. Sami decydujemy, czy chcemy go postawić w jednym rzędzie, czy każdy element osobno.

Gdzie umieścić biblioteczkę?

Jeżeli mamy duży dom, w którym jedno pomieszczenie możemy przeznaczyć na bibliotekę to nie będziemy mieć tutaj żadnego problemu. nieco gorzej sytuacja wygląda, gdy posiadamy małe mieszkanie. Wtedy dobrym rozwiązaniem jest umieszczenie regału na książki w salonie. Mebel będzie stanowił element dekoracyjny, a książki będziemy mieć zawsze pod ręką. Regały możemy umieścić również w sypialni lub w przedpokoju.

Reklama