Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie zaprasza czytelników do korzystania z regałów bookcrossingowych w bibliotece. W Wypożyczalni Muzycznej ruszyła z kolei akcja „Krążąca płyta”.

– Przynieś do biblioteki jedną lub więcej książek, przeczytanych lub takich, których po prostu chcesz się pozbyć i wymień się nimi z innymi czytelnikami – zachęca Łukasz Kleska z Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rzeszowie.

Wypożyczalnia Główna WiMBP przy ul. J. Dąbrowskiego 33a dołączyła do modnej w ostatnim czasie akcji „uwalniania” książek. Idea przedsięwzięcia (z ang. boockrossing) polega na bezpłatnej wymianie książek między czytelnikami poprzez pozostawianie ich w ogólnie dostępnym miejscu publicznym.

Takie miejsce w postaci regału boockrossingowego utworzono w Wypożyczalni Głównej WiMBP 2 grudnia, zapewniając do wymiany ponad 50 egzemplarzy książek oraz 20 egzemplarzy filmów DVD.

Dokumenty pogrupowano w czterech działach obejmujących: literaturę piękną polską, literaturę piękną obcą, książki popularnonaukowe oraz filmy DVD.

Podstawową zasadą funkcjonowania wymiany jest pozostawienie własnej książki i zabranie z regału tej, która nas zainteresowała. Ważnym warunkiem rozwijania się akcji jest przekazywanie książek w dobrym stanie technicznym oraz pozycji ciekawych, które warto przeczytać.

Regał bookcrossingowy w siedzibie Wypożyczalni Głównej jest czynny od poniedziałku do soboty. Funkcjonuje on także w filiach WiMBP przy ul. Bohaterów 1 (budynek Szkoły Podstawowej nr 16), ul. Fredry 5, ul. Krzyżanowskiego 6, ul. Ofiar Katynia 15, ul. Podwisłocze 6, ul. Okulickiego 3, ul. Podchorążych 1 oraz Wypożyczalni Muzycznej przy ul. Żeromskiego 2.

W Wypożyczalni Muzycznej ruszyła także akcja zainspirowana bookcrossingiem pod nazwą „Krążąca płyta”.

– Przeglądnij swoje płyty i filmy, które masz w domu, a których już nie słuchasz i nie oglądasz. Sprawdź, w jakim są stanie, czy nadają się do użytku. Zabierz płytę i przyjdź do Wypożyczalni Muzycznej. Możesz np. wymienić się z innymi swoją płytą CD, filmem czy płytą winylową – informuje Łukasz Kleska.

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama