Zdjęcie: Sebastian Klebaniuk / Facebook.com / Gutek
Reklama

4 czerwca w Rzeszowie odbędzie się siódma edycja Ogólnopolskiego Festiwalu „Reggae nad Wisłokiem”. Gwiazdą będzie Piotr „Gutek” Gutkowski.

Poprzednie edycje „Reggae nad Wisłokiem” odbywały się na rzeszowskich bulwarach. W tym roku, po raz pierwszy, festiwal odbędzie się na terenie rezerwatu przyrody Lisia Góra. Rzeszowski Dom Kultury, organizator wydarzenia, poinformował, że w tym roku muzyczną gwiazdą będzie Piotr „Gutek” Gutkowski, były wokalista Indios Bravos.

Indios Bravos w 2016 roku zawiesił działalność koncertową, a rok później Piotr Gutkowski stworzył nowy projekt o nazwie „Gutek”. To jeden z najbardziej szanowanych artystów polskiej sceny reggae i hip hop. Występował gościnnie u takich sław polskiego hip hopu jak: Kaliber 44, Paktofonika, AbraDab, Fokus, Vienio & Pele, Tede, Numer Raz, Borixon.

7. „Reggae nad Wisłokiem”, podobnie jak rok temu, gdy gwiazdą był Sidney Polak, odbędzie się pod hasłem: „Reggae dla Klimatu”. Oprócz „Gutka”, będą koncerty innych artystów, ale na razie RDK ich nie zdradza. Nie zabraknie dodatkowych atrakcji: stref EKOpark i Chillout, a całonocne afterparty zaplanowano w Pubie Spółdzielczym Rzeszów. 

7. „Reggae nad Wisłokiem” odbędzie się w sobotę, 4 czerwca, początek o godz. 13:00. W poprzednich edycjach na festiwalu występowali czołowi przedstawiciele polskiej i międzynarodowej sceny reggae: Mesajah, Ghetto Priest, Jamal, Vavamuffin, Dark Angel, TABU czy Maleo Reggae Rockers, Habakuk i wspomniany Sidney Polak.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama