Mesajah z Polski oraz Ghetto Priest z Wielkiej Brytanii będą gwiazdami  niedzielnej (14 czerwca) imprezy w Rzeszowie „Reggae Nad Wisłokiem”. Patronat nad koncertem objął Rzeszów News.

 

[Not a valid template]

Koncert odbędzie się na rzeszowskich bulwarach. „Reggae Nad Wisłokiem” to impreza wybrana przez mieszkańców Rzeszowa spośród pięciu propozycji w projekcie „Wybierz imprezę na 5-lecie Rzeszowskiego Domu Kultury”.

Głosowanie odbyło się na platformie konsultacyjnej mieszkańców Rzeszowa „Dobre Pomysły”, a jego celem było wyłonienie najbardziej atrakcyjnego i innowacyjnego wydarzenia kulturalnego, które uświetni jubileusz RDK. Pomysłodawcą imprezy była Bożena Kwasnowska-Krok z RDK, znana również z organizacji cyklicznego Festiwalu Zespołów Muzycznych „Ro©kowa Noc”.

Główną część imprezy stanowić będzie koncert, podczas którego jako główna gwiazda  zaprezentuje się czołowy przedstawiciel polskiej sceny reggae – Mesajah wraz z grupą Riddim Bandits. Przed publicznością wystąpi ponadto Ghetto Priest z Wielkiej Brytanii z zespołem Positive Thursdays In Dub, a także przedstawiciele sceny reggae z województwa podkarpackiego – Dubtwice & Roots Digital, Jahfahrai, Inity Sounds, ReggaeGang System oraz Reggeneracja.

Koncertom towarzyszyć będą tematyczne warsztaty związane z kulturą reggae: warsztaty muzyczne Dominika Muszyńskiego, warsztaty fryzjerskie Endorfine Studio oraz warsztaty rękodzieła artystycznego Rzeszowskiego Domu Kultury.

Organizatorzy przygotowali ponadto wiele innych atrakcji, takich jak animacje dla dzieci Pracowni Warsztatów Edukacyjnych Figaro, mobilna kawiarnia rowerowa Kawy Rzeszowskiej, Latający Dywan ekipy Slot Rzeszów, sklep z koszulkami reggae JahGift, a także strefę siłowni i punkt z urządzeniami rekreacyjnymi.

Impreza odbędzie się 14 czerwca na rzeszowskich bulwarach. Rozpocznie się o godzinie 15:00. Rzeszowski Dom Kultury zaprasza do udziału wszystkich mieszkańców stolicy Podkarpacia bez względu na wiek, jak również fanów muzyki reggae z całej Polski. Szczegółowy program imprezy jest dostępny na stronie internetowej www.rdk.rzeszow.pl

PROGRAM

Scena na bulwarach:

– 15:30 – Reggeneracja

– 16:00 – Dubtwice & Roots Digital (set I)

– 16:15 – ReggaeGang System

– 16:45 – Dubtwice & Roots Digital (set II)

– 17:00 – Inity Sounds

– 17:30 – Dubtwice & Roots Digital (set III)

– 18:00 – Jahfahrai

– 18:45 – Dubtwice & Roots Digital (set IV)

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

– 19:00 – GHETTO PRIEST & Positive Thursdays In Dub

– 20:30 – MESAJAH & Riddim Bandits

DODATKOWE ATRAKCJE:

Warsztaty tematyczne:

– Dominik Muszyński – instrumenty etniczne

– Endorfine Studio – fryzury rasta

– Rzeszowski Dom Kultury – bransoletki etniczne

Atrakcje towarzyszące:

– Pracownia Figaro – animacje dla dzieci

– P.H.U. „Ania” – urządzenia rekreacyjne

– Kawa Rzeszowska – mobilna kawiarnia

– Slot Rzeszów – Latający Dywan

– JahGift – koszulki reggae

– Rzeszowski Dom Kultury – strefa siłowni

Można także kupić festiwalowe koszulki. Link TUTAJ.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama