Reklama

Już w najbliższą niedzielę (12 kwietnia) startuje 8. PKO Półmaraton Rzeszowski. Uwaga, będą utrudnienia w ruchu.

To oczywiście żadna niespodzianka. Zawsze tak jest w przypadku takich masowych imprez sportowych. Organizatorzy liczą jednak na to, że kierowcy w mieście zdołali się już do takich sytuacji przyzwyczaić. Do tego będzie to niedziela, a poza tym zrobiono wszystko, aby utrudnienia były jak najmniejsze.

Które ulice będą zamknięte i w jakich godzinach?

– Ulica Kopisto będzie zamknięta od godz. 7.00 do 16.00 – wylicza Marcin Wierzbicki z biura organizatora imprezy. – Pozostałe ulice, które będą całkowicie zamknięte, to ul. Szopena, Targowa i Hetmańska. One będą zamknięte od godz. 11.00 do 16.00.

Czasowo lub częściowo w trakcie trwania imprezy zamknięte będą też niektóre ulice w Śródmieściu. Chodzi o ulice: Grunwaldzką, Jana III Sobieskiego, Okrzei, Kopernika i Kościuszki.

Rekordowa frekwencja

Wiadomo już, że tegoroczny półmaraton będzie rekordowy, jeśli chodzi o liczbę uczestników.

– Mamy już zapisanych 1200 biegaczy – dodaje Mirosław Wierzbicki. – A można to zrobić jeszcze w dniu zawodów, w biurze organizatora w Millenium Hall.

Organizatorzy imprezy liczą na to, że w biegu może wystartować nawet 1300 biegaczy.

– W ubiegłorocznym półmaratonie wystartowało nieco ponad 800 uczestników – mówi Wierzbicki. – A już w tym momencie mamy ich zapisanych o jedną trzecią więcej.

Chcący wziąć udział w imprezie, muszą zaparkować swoje samochody na parkingu przy Hali Podpromie. Tam też będzie można skorzystać z szatni i natrysków.

Cała impreza rozpocznie się o godz. 9.30. Rozpocznie ją 12 biegów młodzieżowych w różnych kategoriach wiekowych, zaczynając od przedszkolaków.

Najlepsi biegacze spodziewani są na mecie już tuż po godz. 13.00.

Trasa 8. PKO Półmaratonu Rzeszowskiego ma dwie jednakowe pętle, przebiegać będzie ulicami centrum Rzeszowa oraz przez tereny wzdłuż Wisłoka. Start i meta będą się znajdować w Centrum Handlowym Millenium Hall. Start o godz. 12:30.

3 tys. zł dla najlepszych

Zwycięzca półmaratonu, kobieta i mężczyzna, otrzyma 3 tys. zł. Najlepsza sztafeta 1,2 tys. zł. Do tego nagrody finansowe w nowej kategorii, dla najlepszego Polaka – 1 tys. zł. Będą też finansowe nagrody w kategoriach wiekowych i dla najlepszego rzeszowianina.

Półmaratonowi Rzeszowskiemu towarzyszyć będzie akcja „Biegnę dla Julki”. Julka urodziła się z poważną, złożoną siniczną wadą serca (Tetralogią Fallota ze skrajnym zwężeniem tętnicy płucnej). Pieniądze przeznaczone będą na opłacenie, zaplanowanej na czerwiec, operacji dziewczynki.

Od fundacji stworzonej przez bank, otrzyma 20 tys. zł., pod warunkiem, że 40 biegaczy doczepi sobie do strojów karteczki z nazwą akcji.

O utrudnieniach w ruchu w związku z półmaratonem przeczytasz TUTAJ.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: