Zdjęcie: Materiały Portu Lotniczego w Jasionce

Ponad 150 tysięcy pasażerów obsłużyło lotnisko w Jasionce w pierwszym kwartale 2018 r. To najlepszy wynik w historii podrzeszowskiego portu lotniczego.

Od 1 stycznia do 31 marca br. Jasionka zanotowała ponad 4-procentowy wzrost obsłużonych pasażerów w porównaniu z wynikiem z 2017 roku. Jak poinformowali przedstawiciele podrzeszowskiego lotniska, w pierwszym kwartale br. na pokładzie samolotów LOT-u podróżowało z i do Rzeszowa niemal 20 proc. więcej pasażerów niż w tym samym czasie 2017 r. 

Od końca marca LOT zwiększył liczbę połączeń ze stolicy do Rzeszowa – do 34 tygodniowo, a 30 kwietnia nasz narodowy przewoźnik uruchomi cotygodniowe, bezpośrednie połączenie Rzeszów – Newark.

Ponadto, LOT w marcu uruchomił z Rzeszowa połączenie do Tel-Awiwu w Izraelu, co również przyczyniło się do historycznego wyniku obsłużonych pasażerów przez lotnisko w pierwszym kwartale 2018 r. Swoją cegiełkę do wyniku dołożyli też chasydzcy pielgrzymi, jak co roku podróżujący samolotami czarterowymi, by dotrzeć na grób cadyka Elimelecha w Leżajsku. 

– Dobra współpraca z narodowym przewoźnikiem to nie tylko rekordowe wyniki, ale także możliwość korzystania przez naszych pasażerów z nowoczesnej floty, jaką dysponuje LOT. Dwukrotnie gościliśmy już Boeinga 737 MAX, a niebawem regularnie zaczną lądować u nas Dreamlinery – mówi Michał Tabisz, prezes portu lotniczego Rzeszów-Jasionka.

Władze lotniska w Jasionce twierdzą, że kolejne miesiące 2018 roku zapowiadają się jeszcze bardziej optymistycznie. 

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Pod koniec marca br. Ryanair uruchomił wakacyjną trasę z Rzeszowa do bułgarskiego kurortu Burgas, zaś w połowie maja planuje otwarcie sezonowego połączenia z Atenami. Z kolei Lufthansa od początku maja zwiększy liczbę lotów na trasie Rzeszów – Monachium – z 7 do 11 tygodniowo.

Swoją wakacyjną ofertę wylotów z Rzeszowa poszerzyli także touroperatorzy, co przełoży się na znaczny wzrost liczby lotów czarterowych z Jasionki do Grecji, Bułgarii, Turcji i Albanii.

Loty z Jasionki obsługują LOT, Lufthansa i Ryanair. Irlandzki przewoźnik oferuje codzienne Londynu, Dublina, Manchesteru, Bristolu, East Midlands i Glasgow.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama