Zdjęcie: Sebastian Fiedorek / Rzeszów News

Ponad 350 tysięcy pasażerów obsłużył Port Lotniczy w Jasionce przez pierwsze sześć miesięcy 2018 roku. To o 10 procent więcej niż rok temu w tym samym czasie. 

Rekordowy wynik podrzeszowskiego lotniska to efekt uruchomienia nowych połączeń międzynarodowych, m.in. do Nowego Jorku, Tel-Awiwu czy Aten, a także większej liczby lotów czarterowych.

Przedstawiciele Portu Lotniczego w Jasionce twierdzą, że nie bez znaczenia jest także stale rosnąca frekwencja na lotach z Rzeszowa do Warszawy. W pierwszych sześciu miesiącach bieżącego roku na tej trasie podróżowało ponad 100 tysięcy pasażerów, czyli 15 procent więcej niż w 2017 roku.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Więcej osób poleciało także do Monachium na pokładach samolotów Lufthansy. Niemiecki przewoźnik od maja zwiększył liczbę rejsów – do 11 tygodniowo. To rezultat zgodny z naszymi oczekiwaniami i potwierdzający, że nasze lotnisko jest najważniejszym portem regionalnym w Polsce wschodniej – mówi Michał Tabisz, prezes Portu Lotniczego w Jasionce.

– Jesteśmy dopiero u progu sezonu wakacyjnego, zatem w kolejnych miesiącach możemy spodziewać się jeszcze lepszych wyników – dodaje Tabisz.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama