Zdjęcie: Sebastian Stankiewicz / Rzeszów News

Najlepszy wynik w drugiej turze wyborów prezydenckich Andrzej Duda osiągnął na Podkarpaciu. W naszym regionie mógł liczyć na 70,92 proc. poparcie. 

Podkarpacie niemal jednogłośnie poparło Andrzeja Dudę. Urzędującemu prezydentowi Rafał Trzaskowski zagroził tylko w dużych miastach i na południowym wschodzie województwa. Blisko remisu było w Rzeszowie i Tarnobrzegu (50,32 i 51,79 proc. na korzyść Dudy), a także w powiecie leskim i bieszczadzkim (56,19 i 55,09 proc. dla Dudy).

W pozostałych podkarpackich powiatach na Andrzeja Dudę głos oddało średnio 75 proc. uprawnionych. Rekordowe poparcie kandydat Prawa i Sprawiedliwości osiągnął w powiecie brzozowskim (82,24 proc.)

Trzaskowski oddał Podkarpacie walkowerem 

W niektórych podkarpackich gminach na Rafała Trzaskowskiego nie zagłosowało nawet 10 proc. uprawnionych. W gminie Jeżowe w powiecie niżańskim kandydat Koalicji Obywatelskiej uzyskał zaledwie 8,58 proc. głosów.

Trzaskowski wygrał tylko w dwóch miejscach na Podkarpaciu. W gminie Lutowiska w powiecie bieszczadzkim (57,85 proc.) i gminie Cisna w powiecie leskim (70,76 proc.)

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Rzeszów podzielony, powiat rzeszowski dla Dudy

Mimo że w samym Rzeszowie pojedynek Andrzeja Dudy z Rafałem Trzaskowskim był wyrównany, to już w powiecie rzeszowskim przewaga tego pierwszego okazała się druzgocąca. Aktualny prezydent uzyskał w nim 75,85 proc. głosów.

Najwięcej sympatyków w powiecie Duda ma w gminie Kamień. Tam poparło go w niedzielę aż 88,91 proc. uprawnionych do głosowania. Podobne wyniki urzędujący prezydent osiągnął w gminach Sokołów Małopolski (86,21 proc.), Hyżne (85,92 proc.) i Dynów (82,67 proc.).

Na tylko nieco słabszy wynik Duda mógł liczyć w gminie Błażowa (79,91 proc.) i gminie Lubenia (79,48 proc.). W niemal wszystkich podrzeszowskich gminach osiągnął on wynik powyżej 70 proc. Wyjątek stanowiła gmina Krasne, w której na Dudę głos oddało „tylko” 66,99 proc. uprawnionych wyborców. 

(cm)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama