Zdjęcie: Dron.Rzeszow.pl
Reklama

Ponad 140 tysięcy pasażerów obsłużonych w lipcu i sierpniu to najlepszy wynik w historii Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka. Wakacyjny rekord lotnisko zawdzięcza przede wszystkim podwojeniu ruchu na połączeniach czarterowych, a także większej ilości pasażerów na lotach krajowych.

Łączna liczba operacji lotniczych w lipcu i sierpniu w porównaniu z ubiegłym rokiem wzrosła aż o jedną czwartą.

– Wyniki uzyskane w ciągu ostatnich dwóch miesięcy dowodzą, że mieszkańcy Podkarpacia i sąsiednich regionów udając się na wakacje coraz częściej korzystają z połączeń lotniczych, oszczędzając w ten sposób czas i podnosząc komfort podróży – mówi Michał Tabisz, prezes Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka.

Tabisz zapowiedział, że władze lotniska „intensywnie pracują” nad uruchomieniem nowych letnich kierunków w 2018 roku, a także zwiększeniem liczby oferowanych miejsc na istniejących trasach, które cieszą się największą popularnością. – Chcemy również dalej rozwijać połączenia z portami przesiadkowymi – dodaje Michał Tabisz.

W miesiącach wakacyjnych lotnisko w Jasionce obsłużyło rekordową liczbę pasażerów na trasie Rzeszów – Warszawa, która w porównaniu z 2016 rokiem wzrosła o ponad 20 procent, a w sierpniu po raz pierwszy w historii przekroczyła 20 tysięcy pasażerów. PLL LOT wykonuje codziennie cztery, a w niektóre dni nawet pięć lotów z Rzeszowa do stolicy.

Niezmiennie dużym powodzeniem cieszą się loty do Wielkiej Brytanii liniami Ryanair.
W najbliższą sobotę 9 września zostanie uruchomione kolejne, już trzynaste w tygodniu połączenie z Rzeszowa do Londynu.

Lotnisko w Jasionce oferuje również regularne loty do Monachium (codziennie), Dublina, Manchesteru, East Midlands i Bristolu, zaś w sezonie letnim na grecką wyspę Korfu, a także połączenia czarterowe do Grecji, Bułgarii i Turcji.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

Comments are closed.