Zdjęcie: Sebastian Stankiewicz / Rzeszów News

Już ponad 257 tys. pasażerów od początku 2023 obsłużyło podrzeszowskie lotnisko. W kwietniu skorzystało z niego prawie 72 tysiące osób.

To rekordowy kwiecień w historii lotniska, lepszy o 18 procent od najlepszego do tej pory czwartego miesiąca 2018 roku – pochwalił we wtorek Port Lotniczy w Jasionce. Jego prezes Adam Hamryszczak z optymizmem patrzy w najbliższą przyszłość. 

Hamryszczak liczy na doskonałe wyniki w sezonie letnim, gdy rozpoczną się wakacyjne czartery do Grecji, Turcji, Bułgarii, Albanii czy malowniczej Czarnogóry. Pasażerowie mają też do wyboru stałe loty do Rzymu, Zadaru, Nowego Jorku (Newark) lub Gdańska. 

Prawdziwy wysyp czarterów i połączeń wakacyjnych nastąpi na początku czerwca, gdy Ryanair poleci do Zadaru, LOT do Gdańska, a Wizz Air do Rzymu.

– Obecnie mamy w ofercie codzienne połączenia do dwóch lotnisk przesiadkowych, w Warszawie oraz Monachium, skąd można już polecieć niemal w każdy zakątek świata  – zwraca uwagę prezes Hamryszczak.

W kwietniu z lotniska w Jasionce najchętniej latano do Warszawy (18,4 tys. pasażerów) oraz Londynu (14,9 tys.). Liderem wśród przewoźników jest Ryanair, irlandzka linia lotnicza obsłużyła ponad 27 tys. osób. Na drugim miejscu są Polskie Linie Lotnicze LOT – 20 tys.

oprac. (ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama