Zdjęcie: Sebastian Fiedorek / Rzeszów News
Reklama

Ponad 85 tysięcy pasażerów obsłużył w lipcu br. Port Lotniczy Jasionce. To najlepszy wynik w historii podrzeszowskiego lotniska.

Jak poinformował we wtorek Marcin Kołacz z Portu Lotniczego Jasionce, w lipcu 2018 roku lotnisko obsłużyło o prawie 20 procent więcej pasażerów w porównaniu z lipcem 2017 r. i o 30 proc. więcej niż w pierwszym miesiącu wakacji 2016 roku.

Wzrost ruchu w Jasionce to efekt uruchomienia nowych, wakacyjnych połączeń do Grecji, Bułgarii i Albanii, a także regularnych rejsów do Izraela i Stanów Zjednoczonych.

W lipcu z lotów czarterowych do słonecznych destynacji skorzystała rekordowa liczba – prawie 15  tys. pasażerów, o 70 proc. więcej niż przed rokiem. Historyczny wynik padł też na obsługiwanej przez Polskie Linie Lotnicze LOT trasie Warszawa-Rzeszów-Warszawa, którą w lipcu podróżowało ponad 25 tys. osób.

Jak zwykle latem dużą popularnością cieszą się loty transatlantyckie. Średnie wypełnienie rejsów z Rzeszowa do Nowego Jorku w lipcu wyniosło niemal 90 proc. Nie mniejsze obłożenie miały połączenia na Wyspy Brytyjskie i do Irlandii, obsługiwanego przez irlandzkiego Ryanaira.

W porównaniu z ubiegłym rokiem wzrosła też liczba pasażerów podróżujących z Rzeszowa do Monachium samolotami Lufthansy. – Wyniki osiągnięte na półmetku tegorocznych wakacji dają powody do satysfakcji, niemniej na pełne podsumowanie przyjdzie czas po zakończeniu sezonu letniego – mówi Michał Tabisz, prezes Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka.

– Rekordowe rezultaty odzwierciedlają trend obserwowany w całej Polsce. Mieszkańcy Podkarpacia oraz sąsiednich regionów, udając się na letni wypoczynek, coraz częściej decydują się na podróż samolotem, oszczędzając czas i znacznie podnosząc komfort podróży – dodaje Tabisz. 

Z lotniska w Jasionce można codziennie latać do Warszawy, Londynu i Monachium oraz do Dublina, Manchesteru, Bristolu, East Midlands i Glasgow (2-3 razy w tygodniu), a także raz w tygodniu do Nowego Jorku i Tel-Awiwu. Są też połączenia sezonowe do Aten, Burgas i na wyspę Korfu. Loty z Jasionki obsługują: LOT, Lufthansa i Ryanair.

(ram)

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

1 KOMENTARZ

Comments are closed.