Zdjęcie: Port Lotniczy w Jasionce

Ponad 69,6 tys. podróżnych w lipcu odprawiono w porcie lotniczym w Jasionce. O 1 procent więcej niż w tym samym czasie rok temu.

W lipcu 2013 r. lotnisko obsłużyło 68,9 tys. pasażerów. Jasionka podliczyła także dane statystyczne za okres styczeń-lipiec 2014. Liczba odprawionych w tym czasie pasażerów w porównaniu z analogicznym okresem 2013 r. wzrosła o 7,7 proc.

Kolejny rekord Jasionka zanotowała w liczbie pasażerów w ruchu czarterowym. Lotnisko  odprawiło w lipcu br. ponad  12 tys. pasażerów, co zwiększa dotychczasowy rekord o ok. 2 tys. podróżnych.

Nie mniejszym sukcesem mogą pochwalić się linie lotnicze, współpracujące z rzeszowskim lotniskiem. LOT zanotował wzrost dotyczący ruchu krajowego, odprawiając w lipcu br. o ponad 1,6 tys. pasażerów więcej niż w roku 2012. Ponadto, Lufthansa pobiła rekord poprzedniego miesiąca odprawiając ponad 5 tys. pasażerów.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

Aktualnie z  lotniska w Jasionce można dotrzeć do: Frankfurtu, Warszawy (4 rejsy dziennie w dni powszednie), Londynu (10 połączeń tygodniowo na lotniska w Stansted i Luton), a także do: Manchesteru, Paryża, Rzymu, Bristolu, East Midlands, Dublina, oraz Oslo. Połączenia obsługują: PLL LOT, Lufthansa, Ryanair oraz Eurolot.

Kierunki czarterowe to Bułgaria, Egipt, Grecja, Tunezja i Turcja. Nowościami sezonu są wyspy Kos oraz Djerba.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama