W lipcu br. w Porcie Lotniczym „Rzeszów-Jasionka” odprawionych zostało ponad 69 tys. podróżnych. – To absolutny rekord w historii lotniska, nigdy nie osiągnięto takiego wyniku w ciągu jednego miesiąca – poinformował port.W lipcu 2012 r. w Jasionce odprawiono 66 tys. pasażerów. W ciągu sześciu miesięcy br. liczba pasażerów spadła o 2,4 proc. w porównaniu z ub. r., gdy podrzeszowski port obsłużył rekordowe 565 tys. pasażerów.

– Powoli niwelujemy straty z początku br., kiedy przez fatalne warunki pogodowe na przełomie marca i kwietnia „straciliśmy” ok. 10 tysięcy pasażerów z powodu odwołanych i przekierowanych rejsów – mówi Stanisław Nowak, prezes Portu Lotniczego „Rzeszów-Jasionka”.

Podkreśla jednocześnie, że wedle prognoz już końcem sierpnia podrzeszowskie lotnisko wyjdzie „na plus”. – Lipiec i sierpień to najlepsze miesiące dla ruchu pasażerskiego, bowiem prócz regularnych połączeń funkcjonuje wzmożony ruch czarterowy, tak więc nasz wynik powinien przybrać już dodatnie wartości na koniec tego miesiąca – uważa prezes lotniska.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Wyniki Jasionki nie powinny także zmaleć w dalszych miesiącach 2013 r. Już od 3 września pojawią się nowe połączenia do Rzymu i Paryża obsługiwane dwa razy w tygodniu przez Eurolot, a także nowe poranne i wieczorne połączenia z Frankfurtem, które od 12 września zaoferuje Lufthansa. – Dzięki tym nowym propozycjom mamy przekonanie, że rok zakończymy wynikiem dodatnim i ubiegłoroczny rekord zostanie poprawiony – liczy Stanisław Nowak.

rzeszownews@gmail.com
Zdjęcie: Port Lotniczy w Jasionce

Reklama