Reklama

Ponad 44 tys. pasażerów zostało odprawionych w listopadzie w porcie lotniczym w Jasionce. Lotnisko ma duże szanse na pobicie ubiegłorocznego rekordu.

– Po raz pierwszy w historii lotniska przekroczony został próg 40 tys. pasażerów w miesiącu zaliczanym do tzw. „niskiego sezonu” – poinformował Łukasz Sikora z Portu Lotniczego w Jasionce.

44 tys. odprawionych pasażerów w listopadzie oznacza 12-procentowy skok w porównaniu z listopadem 2014.

Statystki Jasionki z jedenastu miesięcy 2015 r. wskazują, że lotnisko bez problemu powinno pobić ubiegłoroczny rekord, gdy przez cały 2014 r. port odprawił 601 tys. pasażerów. W tym roku Jasionka obsłużyła już ponad 598 tys. pasażerów. W porównaniu z tym samym okresem z ub. r. to wzrost o ponad 6,5 proc.

Z lotniska w Jasionce w ramach regularnych połączeń można obecnie dotrzeć do: Frankfurtu (od marca 2016 rejsy te zastąpione będą codziennym połączeniem do Monachium), Warszawy (4 rejsy dziennie), Londynu (lotniska w Stansted i Luton), a także do: Edynburga, Manchesteru, Bristolu, East Midlands, Dublina oraz Oslo.

Połączenia obsługują: PLL LOT, Lufthansa, Ryanair oraz Czech Airlines. Ten ostatni przewoźnik w piątek poinformował, że loty z Rzeszowa do Edynburgu od 8 stycznia do 27 lutego 2016 r. zostaną zawieszone. Więcej TUTAJ.

(ak)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: