Zdjęcie: Sebastian Stankiewicz / Rzeszów News

Odlotowe statystki lotniska w Jasionce! W maju przez podrzeszowski port przewinęło się ponad 80 tysięcy pasażerów. Tak dobrze jeszcze nie było. 

W 2023 roku Port Lotniczy w Jasionce odprawił już prawie 340 tys. osób. Przedstawiciele lotniska przewidują, że pobije on rekord roczny, wynoszący 772 tys. podróżnych.

Nasze wysiłki i codzienna praca oraz rozwijanie siatki połączeń z myślą o potrzebach pasażerów odnoszą wymierne rezultaty – cieszy się Adam Hamryszczak, prezes Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka.

Rezultat z ostatniego maja jest lepszy o 19 procent od najlepszego dotąd analogicznego miesiąca 2018 roku oraz aż o 33 procent od maja ubiegłego roku.

Zdjęcie: materiały Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka

Ryanair na czele 

Największy udział w tym wyniku mają pasażerowie Ryanaira (ponad 28 tys.), PLL LOT (20 tys.) oraz letnich czarterów (14,5 tys.). Jeśli zaś chodzi o kierunki, to z numerem jeden tym razem jest Warszawa (18 tys.), wyprzedzając Londyn (15,7 tys.) i Antalyę (9,2 tys.).

Rozwój Portu Lotniczego w Jasionce zmierza w dobrym kierunku – ocenia statystki Władysław Ortyl, marszałek podkarpacki. Samorząd wojewódzki jest głównym udziałowcem spółki, która zarządza podrzeszowskim lotniskiem. 

– W najlepszym w historii 2019 roku po pięciu miesiącach port lotniczy miał za sobą 290 tys. obsłużonych pasażerów – przypominają przedstawiciele lotniska. 

Zdjęcie: materiały Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka

oprac. (ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama