Zdjęcie: Archiwum OKL Politechniki Rzeszowskiej

30 osób ukończyło w 2018 roku w Ośrodku Kształcenia Lotniczego Politechniki Rzeszowskiej całkowite szkolenie lotnicze do licencji pilota samolotowego liniowego. To najlepszy wynik w 40-letniej historii OKL.

Pilotaż to flagowa specjalność kształcenia w PRz. W niedzielę, 9 grudnia, Ośrodek Kształcenia Lotniczego zakończył tegoroczne praktyczne szkolenie studentów pilotażu. Ostatnimi zadaniami, z którymi musieli sobie poradzić studenci było nocne szkolenie VFR – loty z widocznością, a także szkolenie IFR – loty według wskazań przyrządów.

– Rok 2018 był rekordowy w historii pilotażu Politechniki Rzeszowskiej. W sumie, 114 studentów spędziło w powietrzu 6 156 godzin, co jest wyjątkowym wynikiem, jeśli porównać ten czas chociażby z rokiem 2017, kiedy nalot wyniósł 3 839 godzin. W 2018 roku wykonano też 11 107 operacji startów i lądowań – mówi Mieczysław Górak, dyrektor OKL PRz.

W 2018 r. całkowite szkolenie lotnicze do licencji pilota samolotowego liniowego ukończyło 30 osób, co również jest najlepszym wynikiem w 40-letniej historii OKL. Rozpoczęcie szkolenia lotniczego praktycznego w 2019 roku planowane jest na 15 marca.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Politechnika Rzeszowska od ponad 40 lat szkoli pilotów lotnictwa cywilnego, a od 2007 roku również mechaników lotniczych obsługi. Żadna inna politechnika w Polsce nie ma takiego zaplecza technicznego i bazy szkoleniowej dla przyszłych pilotów. Dotychczas PRz wykształciła ponad 780 pilotów lotnictwa cywilnego.

(ak)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama