Zdjęcie: Pixabay

1 marca rozpocznie się rekrutacja do rzeszowskich przedszkoli i szkół podstawowych na rok szkolny 2022/2023.

Urząd Miasta Rzeszowa właśnie podał szczegółowy harmonogram rekrutacji. Zarówno do przedszkoli, jak i podstawówek rekrutacja ruszy 1 marca.

W przypadku przedszkoli, komisja rekrutacyjna będzie analizowała złożone wnioski do 18 marca, do godz. 15:00. Lista dzieci zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych będzie znana 29 marca. Potem, do 5 kwietnia, rodzice będą musieli potwierdzić fakt przyjęcia dziecka do danego przedszkola, a kompletna lista zostanie ogłoszona 8 kwietnia.

Miasto przewiduje też rekrutację uzupełniającą. Ta ruszy 16 maja i potrwa do 27 maja, do 31 maja komisja zweryfikuje wnioski, 7 czerwca ogłosi listę. Następnie, do 16 czerwca, rodzice będą musieli potwierdzić przyjęcie dziecka do konkretnego przedszkola. Lista z rekrutacji uzupełniającej będzie znana 21 czerwca. 

Rekrutacja do podstawówek 

W przypadku szkół podstawowych, rekrutacja potrwa do 15 marca, do 18 marca komisja zweryfikuje złożone wnioski. 19 marca rozpoczną się sprawdziany uzdolnień kierunkowych (dotyczy to szkół artystycznych). Listę nazwisk przyjętych uczniów poznamy 4 kwietnia, do 13 kwietnia trzeba ją zaakceptować, zaktualizowaną listę rodzice poznają 21 kwietnia.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Podobnie jak w przypadku przedszkoli, w podstawówkach też przewidziano rekrutację uzupełniającą. Ta ruszy 2 maja i potrwa do 13 maja, do 17 maja złożone dokumenty będą sprawdzane, sprawdziany kierunkowe zaplanowano na 14 maja. 23 maja rodzicie dowiedzą się, czy ich dzieci przyjęto do szkoły. Potem, do 30 maja, trzeba to potwierdzić. 

Ostateczna lista przyjętych i nieprzyjętych osób do szkół podstawowych z rekrutacji uzupełniającej będzie znana 1 czerwca. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama