Zdjęcie: materiały WSIiZ
Reklama

Do 22 lutego trwa rekrutacja chętnych do dołączenia do Akademii 50+ przy rzeszowskiej WSIiZ w semestrze letnim roku akademickiego 2021/22.

Członkami Akademii, która w 2011 roku powstała w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzenia w Rzeszowie, mogą zostać osoby powyżej 50. roku życia, które mają trochę wolnego czasu, chcą pogłębić swoją wiedzę, poprawić kondycję fizyczną, rozwijać pasje i poszerzać zainteresowania. W semestrze zimowym członkami Akademii 50+ było 340 osób.

– Zważywszy na sytuację związaną z pandemią to naprawdę dobry wynik – mówi dr Monika Struck-Peregończyk, dyrektor Akademii 50+. – Wróciło do nas dużo osób, którzy byli słuchaczami przed pandemią, mamy też trochę nowych. Daje się odczuć wielką chęć tych osób do powrotu do normalnego życia, do zajęć, które cieszyły ich przed pandemią.

Słuchacze Akademii mogą uczestniczyć w wykładach, które odbywają się 2-3 razy w miesiącu. W semestrze zimowym większość wykładów odbyło się w formie hybrydowej – na żywo, w auli, z jednoczesną transmisją online. Daje to też możliwość uczestnictwa w wykładach osobom, które nie mieszkają w Rzeszowie.

W takiej formie odbyło się też spotkanie z okazji 10-lecia istnienia Akademii 50+. 

Uczestnictwo w Akademii 50+ to także zajęcia dodatkowe w mniejszych (10-15-osobowych) grupach. W semestrze zimowym odbywały się zajęcia z angielskiego, zajęcia komputerowe, zajęcia z rysunku i malarstwa, trening pamięci i koncentracji, zajęcia z fotografii oraz zajęcia online z rekreacyjnej aktywności fizycznej w domu.

Działał też aktywnie Klub Wolontariusza i Klub Nowoczesnego rękodzieła, Klub Turysty organizował wycieczki a Klub Filmowy wyjścia do kina, teatru i filharmonii. Odbywały się też cykliczne webinaria prowadzone przez studentki z Koła Naukowego Kosmetologii Estetycznej WSIiZ.

W ofercie na semestr letni są także zajęcia z innych języków obcych i edukacji zdrowotnej, a także różne jednodniowe warsztaty, np. o tematyce psychologicznej, z zakresu zdrowia czy nowych technologii. Słuchacze mogą też korzystać z tańszych karnetów na zajęcia w klubach fitness na terenie miasta.

W planach jest też spotkanie integracyjne z okazji 10-lecia Akademii 50+ i zawody sportowych.

By dołączyć do Akademii 50+ w semestrze letnim, należy wypełnić formularz (dostępny na stronie internetowej i w sekretariacie) oraz opłacić składkę członkowską (45 zł) i wpisowe (20 zł). Formularz można przekazać drogą elektroniczną (skan podpisanego dokumentu) lub osobiście w czasie dyżurów sekretariatu Akademii 50+ – ul. Sucharskiego 2, pokój 51.

oprac. (ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama