Zdjęcie: Sebastian Stankiewicz / Rzeszów News
Reklama

Już 5 tysięcy zgłoszeń odnotował Uniwersytet Rzeszowski podczas trwającej rekrutacji na rok akademicki 2024/2025.

Kandydaci rekrutują się za pomocą Internetowego Systemu Rejestracji Kandydatów, znanego IRKA. Do tej pory (dane z 13 czerwca) zarejestrowano już 5000 zgłoszeń, obejmujących blisko 3 tysiące kandydatów i kandydatek. Tyle opłaciło rekrutację. 

– To imponująca liczba. To zdecydowanie więcej niż w zeszłym roku – ocenia dotychczasowy przebieg rekrutacji Joanna Wilk, rzecznik Uniwersytetu Rzeszowskiego. 

Do wyboru ok. 70 kierunków

Uniwersytet Rzeszowski oferuje blisko 70 kierunków studiów, które obejmują szeroki zakres dziedzin, takich jak kierunki przyrodnicze, ścisłe i techniczne, prawne i społeczne, filologiczne, humanistyczne oraz medyczne.

Dodatkowo istnieje możliwość nauki w języku angielskim na kierunkach „English Division” (kierunek lekarski) oraz „Media, Visual and Social Communication” – ten kierunek jest nowością w Uniwersytecie Rzeszowskim. 

– W dzisiejszym świecie cyfryzacji, umiejętność efektywnej komunikacji wizualnej i społecznej staje się kluczowa – tłumaczy powody uruchomienia kierunku Joanna Wilk. 

Reklama

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

Rekrutacja na nowy rok akademicki 2024/2025 w UR trwa od 27 maja. 

Kierunki, cieszące się największym zainteresowaniem w obecnej rekrutacji UR, to: kierunek lekarski, psychologia, filologia angielska, pielęgniarstwo, bezpieczeństwo wewnętrzne, fizjoterapia, analityka medyczna, pedagogika specjalna, dietetyka i informatyka.

Terminy rekrutacji

Najważniejszym momentem dla tegorocznych maturzystów będzie 9 lipca, to wtedy otrzymają oni wyniki matur. System rejestracji na studia w UR na kierunki wymagające egzaminów wstępnych zamknie się 12 lipca, natomiast na pozostałe kierunki 19 lipca.

Joanna Wilk dodała, że druga tura rekrutacji na studia w UR rozpocznie się 7 sierpnia br. Szczegółowe informacje dotyczące rekrutacji i dostępnych kierunków studiów można znaleźć na oficjalnej stronie Uniwersytetu Rzeszowskiego: www.ur.edu.pl.

(RzN)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama