Zdjęcie: materiały szkoły Promar

Trwa rekrutacja do Dwujęzycznej Szkoły Podstawowej „Promar” w Rzeszowie. – Język angielski jest naszym priorytetem, jednak inne przedmioty również są dla nas ważne. Świadczą o tym wyniki egzaminów ósmoklasisty, w rankingu 2023 jesteśmy trzecią szkołą w Rzeszowie – podkreśla Katarzyna Pytel, dyrektor Centrum Edukacyjnego „Promar”.

Rekrutacja do szkoły „Promar” w tym roku przebiega pod hasłem “Przyszłość pełna możliwości”. Czasem wydaje nam się, że na myślenie o szkole średniej czy studiach jest zbyt wcześnie, jednak czas upływa bardzo szybko. Zanim się obejrzymy, nasze dzieci będą kończyć szkołę.

A ważne jest dla nas, aby zapewnić im jak najlepszą edukację. Wg najnowszego rankingu polskich szkół podstawowych „Promar” zajmuje trzecie miejsce w Rzeszowie pod względem wyników testu ósmoklasisty. Szkoła daje pełnię możliwości – przygotowuje do dalszego kształcenia zarówno w systemie polsko- jak i anglojęzycznym.

Edukacja to najlepsza inwestycja i warto zadbać o nią od najmłodszych lat. Im wcześniej dziecko nabywa nowy język, tym lepiej i łatwiej się go nauczy. Im jest starsze, tym jest mu trudniej. Nie chodzi bynajmniej o to, aby narzucać dziecku ogromną ilość obowiązków, ale aby zabawą i przyjemnością na co dzień uczyć nowych umiejętności.

To, co daje nauka w systemie dwujęzycznym, to również bardzo ważna ekspozycja na język oraz użycie angielskiego w sytuacjach pozalekcyjnych – na przerwach, w czasie spacerów czy w czasie lunchu. Sprawia to, że dziecko swobodnie posługuje się językiem nie tylko w szkole, ale i na co dzień.

Zobacz, jak wygląda dzień z życia ucznia w Promarze

Wśród rodziców pojawia się obawa o to, czy dziecko poradzi sobie w systemie dwujęzycznym. Umysł dziecka jest jednak przystosowany do uczenia się języka w sposób naturalny. Widzimy to, kiedy nasze dziecko nabywa język ojczysty. Ważne jest rozpoczęcie w jak najmłodszym wieku, a w przypadku przejścia z edukacji polskojęzycznej – test predyspozycji.

Promar jest małą szkołą, co umożliwia indywidualne podejście do każdego ucznia. To z kolei ułatwia start nauki w nowym systemie. Wykwalifikowana kadra, w tym native speakerzy, wprowadza dzieci w świat angielskiego w taki sposób, że nowy język staje się naturalny.

Najmłodsi mają ogromną zdolność przyswajania informacji, jednak na rozpoczęcie nauki w szkole dwujęzycznej nigdy nie jest za późno. Promar prowadzi rekrutację zarówno do klas pierwszych, jak i II-VIII. Więcej informacji znajdziecie na stronie: promar.edu.pl/rekrutacja

Możecie również umówić się na spotkanie z dyrekcją i zobaczyć szkołę od środka. Wystarczy zadzwonić pod numer telefonu: 17 860 15 60 lub wysłać maila na adres: promar@promar.edu.pl.

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama