Zdjęcie: Patryk Ogorzałek / Rzeszów News

O około 80 tys. zł przekracza najniższa oferta wykonawcy, który chce zająć się modernizacją parku przy ul. Dąbrowskiego w Rzeszowie. Miasto brakującą kwotę najprawdopodobniej dołoży.

Od dawna mówi się o remoncie zabytkowych Ogrodów Miejskich im. Solidarności przy ul. Dąbrowskiego. Do tej pory miasto inwestycję odkładało w czasie, bo zawsze były pilniejsze wydatki. W 2017 roku wydawało się, że ratuszowi uda się pozyskać pieniądze na modernizację parku z programu „Polska-Białoruś-Ukraina”.  Nic jednak z tego nie wyszło, bo ukraiński partner nie przygotował się właściwie do konkursu i dofinansowanie przepadło.

Wówczas miasto podjęło decyzję, że park wyremontuje z własnych pieniędzy. Na ten cel w budżecie miasta zapisano niespełna 6,8 mln zł. Pod koniec lutego został ogłoszony przetarg na wyłonienie wykonawcy. Po otwarciu ofert okazało się, że są dwie firmy, które chcą zająć się modernizacją parku.

Jedna z nich to firma „Piotrowski” z Wiązownicy, która za swoje usługi zażyczyła sobie ponad 6,8 mln zł i rzeszowskie Miejskie Przedsiębiorstwo Dróg i Mostów proponując prawie 7,5 mln zł.

Oznacza to, że dwie firmy złożyły oferty wyższe niż zakładał ratusz. – Aby podpisać umowę z wykonawcą do najniższej oferty musimy dołożyć nieco ponad 80 tys. zł. I tak najprawdopodobniej zrobimy – słyszymy od miejskich urzędników.

Jeśli miasto pójdzie w tym kierunku, wówczas zmiany budżetowe będą musiała zaakceptować Rada Miasta, następnie zostanie podpisana umowa, więc  rozpoczęcia prac modernizacyjnych w parku możemy spodziewać pod koniec kwietnia.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

Cała inwestycja ma zakończyć się jesienią przyszłego roku. Zostaną wykonane ogrody kwaterowe, pojawią się cztery boginie z motywem naczyń w rękach. Będą one podobne do tych, które od kilku lat stoją od strony ul. Dąbrowskiego.

W ogrodach miejskich zostanie także odtworzony staw, zostanie przeniesiony także pomnik Juliusza Słowackiego. Po modernizacji stanie on w centralnej części parku na nowym postumencie. Ponadto, zostanie zlikwidowana górka saneczkowa i plac zabaw dla dzieci, a na jego miejscu będzie nowy.

W parku pojawi się także dużo nowych ławeczek oraz nowe latarnie, zostanie również wymieniona nawierzchnia.

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama