Remont Przedszkola Publicznego nr 17 w Rzeszowie. Prace na finiszu

– Będzie jak nowe – zapowiadają miejscy urzędnicy. W Przedszkolu Publicznym nr 17 przy ulicy Witkacego w Rzeszowie jeszcze trzeba wykonać dodatkową salę zajęć oraz wyremontować zaplecze techniczne.

 

Zdjęcia: Marcin Piecyk / Urząd Miasta Rzeszowa

Przedszkole nr 17, do którego aktualnie uczęszcza 159 dzieci, znajduje się w rejonie przychodni i szkoły językowej Promar. Budynek w ciągu ostatnich kilku miesięcy przeszedł gruntowny remont. 

– Wymieniono wszystkie okna, docieplono ściany, zamontowano nową instalację centralnego ogrzewania i oświetlenie. Jest także nowa klatka schodowa z klapą oddymiającą i nowe poszycie dachu. Plac wokół budynku został uporządkowany a chodniki wybrukowane nową kostką – mówi Ludmiła Witowska, dyrektor przedszkola.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Przed budynkiem zmieni się także organizacja ruchu. Droga, która prowadzi do przedszkola od ulicy Bohaterów, została połączona z ulicą Witkacego. To, jak zapowiadają urzędnicy, ułatwi rodzicom przyjazd z dziećmi i odbiór swoich pociech po zajęciach.

Aktualnie w przedszkolu trwa jeszcze budowa dodatkowej sali. W jej pomieszczeniu wcześniej była pralnia i prasowalnia. Sala będzie wyposażona w nową łazienkę. Remontowane jest także zaplecze techniczne.

oprac. (pol)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama