Zdjęcie: OSP Bzianka

W tym roku budynek domu strażaka na rzeszowskim osiedlu Bzianka będzie ponownie modernizowany. Przetarg na wykonawcę już ogłoszono.

Będzie to trzecia część remontu obiektu, który wybudowano w latach 70. W pierwszym etapie miasto odnowiło garaż na pojazd ratowniczy oraz najniższą kondygnację budynku. W etapie drugim remontowano kuchnię, klatkę schodową i część pomieszczeń na wyższej kondygnacji, gdzie powstały m.in. dodatkowe sanitariaty i druga kuchnia.

Jak poinformował Bartosz Gubernat z Kancelarii Prezydenta Rzeszowa, trzecia część prac zakłada m.in. modernizację sali widowiskowej, klatki schodowej, wymianę okien, posadzek, tynków, a także modernizację instalacji CO. Na oferty od wykonawców zainteresowanych przeprowadzeniem remontu Urząd Miasta Rzeszowa czeka do 19 czerwca.

– Od momentu podpisania umowy na wykonanie prac będzie 120 dni – wyjaśnia Bartosz Gubernat. 

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Strażacy z OSP Bzianka czekają także na nowy pojazd ratowniczo-gaśniczy. – Lada chwila zostanie ogłoszony przetarg na jego dostawę. Ma to być duże auto ze zbiornikiem na wodę i kompletem sprzętu ratowniczo-gaśniczego. To dla nas wielka sprawa, bo aktualnie mamy tylko 18-letniego forda transita, który nie ma zbiornika – mówi Paweł Kawa z OSP Bzianka.

475 tysięcy złotych do zakupu auta dołoży miasto Rzeszów.

oprac. (ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama