Zdjęcie: Sebastian Fiedorek / Rzeszów News

Pod koniec kwietnia drogowcy zajmą się modernizacją nawierzchni ul. Lwowskiej w Rzeszowie. Roboty mają być prowadzone poza godzinami szczytu. 

Jeśli codziennie jeździcie w kierunku ul. Lwowskiej szykujcie się pod koniec kwietnia na małe utrudnienia w ruchu. Rzeszowscy drogowcy planują remont nawierzchni na około 600-metrowym odcinku od ul. Sadowej do ronda Pobitno (prawa strona drogi dwujezdniowej).

Remont nawierzchni tego odcinka jest konieczny, ponieważ jezdnia jest już pofalowana i zniszczona. W ramach zaplanowanych prac, stara nawierzchnia drogi zostanie sfrezowana, następnie zostanie założona geosiatka, taka, jaka ma się znaleźć na Placu Śreniawitów. Na koniec drogowcy wyłożą warstwę ścieralną, czyli asfalt.

– Założenie geosiatki na tym odcinku jest potrzebne z uwagi na dość spore obciążenie i natężenie w ruchu. Geosiatka pozwoli wzmocnić nawierzchnię – wyjaśniają drogowcy.

Miasto na remont ul. Lwowskiej zamierza wydać 362 tys. zł. Do przetargu, który ogłosiło w połowie marca, zgłosiło się cztery firmy:  Strabag (384 tys. zł), Miejskie Przedsiębiorstwo Dróg i Mostów z Rzeszowa (419 tys. zł), Przedsiębiorstwo „Molter” z Rudnej Małej (425 tys. zł) oraz Przedsiębiorstwo Drogowo-Mostowe z Dębicy (510 tys. zł).

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

Obecnie trwa analiza ofert. Zwycięską firmę miasto wybierze w połowie kwietnia. Prawdopodobnie ratusz dołoży brakującą kwotę i postawi na Strabag.

Drogowcy zapowiadają, że remont ul. Lwowskiej będzie przeprowadzany tak, aby było jak najmniej utrudnień w ruchu. – Prace będą trwały poza godzinami szczytu porannego (7:00-8:00) i popołudniowego (14:00-16:00). Większość robót planujemy w godzinach wieczornych i nocnych – tłumaczą drogowcy.

Urzędnicy obiecują, że remont nie potrwa dłużej jak cztery dni.

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama