Zdjęcie: Maciej Brzana / Rzeszów News
Reklama

Ponad milion złotych będzie kosztował remont wiaduktu Śląskiego w Rzeszowie. Kierowcy przez kilka miesięcy mogą tkwić w korkach. 

W ubiegłym roku miasto za 800 tys. zł przeprowadziło remont wiaduktu Śląskiego. Prace polegały wówczas na zabezpieczeniu wszystkich elementów betonowych obiektu, które były mocno zniszczone przez ptaki oraz warunki atmosferyczne. Wymieniono wówczas także betonowe ubytki, a także oczyszczono i odnowiono schody i balustrady.

Pod konstrukcją wiaduktu założono także siatkę zabezpieczającą przed ptakami.

– Ubiegłoroczne prace musiały zostać wykonane, ponieważ to, co było pod wiaduktem fatalnie wyglądało, gdy patrzyło się na to z perspektywy nowego Dworca Lokalnego. W tym roku wykonamy kolejne prace związane z modernizacją wiaduktu – mówi Maciej Chłodnicki, rzecznik prezydenta Rzeszowa.

Prace, które mają rozpocząć się na przełomie kwietnia i maja br., będą polegać na wymianie dylatacji bitumicznych, czyli uszczelnień między płytami mostu. Ponadto, zostanie sfrezowana stara nawierzchnia, nałożona nowa nakładka asfaltowa, poprawione będą chodniki oraz odmalowane balustrady.  

Inwestycja pochłonie 1,1 mln zł, prace potrwają do sierpnia. Remont wiaduktu Śląskiego z jednej strony dla kierowców to dobra wiadomość – wymiana dylatacji i nawierzchni jezdni poprawi komfort jazdy, z drugiej 0 remont oznacza poważne utrudnienia w ruchu.

– Przed wiadukt Śląski dziennie przejeżdżają tysiące samochodów. Będziemy chcieli tak zorganizować prace, by jak najmniej dać się we znaki kierowcom. Modernizacja będzie wykonywana etapami. Najpierw jedna strona obiektu, następnie druga, tak by kierowcy mieli zawsze dostępny jeden pas w każdym kierunku – tłumaczy Maciej Chłodnicki.

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

13 KOMENTARZE

 1. Czy potrzebujesz finansowania osobistego i biznesowego lub inwestycyjnego, bez stresu i szybkiej zgody? Jeśli tak, skontaktuj się z nami już dziś, ponieważ obecnie oferujemy kredyty o doskonałej stopie procentowej na poziomie 2%. Nasze finanse są bezpieczne i bezpieczne. Szczęście naszych klientów jest naszą siłą. pożyczki w wysokości 5 000 € – 1 000 000 EUR USD i funty, dostępne teraz to pożyczki dla firm, osób prywatnych, domów, podróży i studentów itd. Więcej informacji na e-mail kontakt: dobsonquickloan@gmail.com

 2. Przedawniła się – a kwity schowali w przepastnej stalowej szafie a klucz sie zgubił i dzis PIKUŚ : nikt nic nie widział – nie słyszał ; O !

 3. “– Ubiegłoroczne prace musiały zostać wykonane, ponieważ to, co było pod wiaduktem fatalnie wyglądało, gdy patrzyło się na to z perspektywy nowego Dworca Lokalnego. ”

  Czyli malowania trawy na zielono ciąg dalszy. Głosujcie, GŁUPI LUDZIE, dalej na ferenca i jego idiotów.

 4. “Będziemy chcieli tak zorganizować prace, by jak najmniej dać się we znaki kierowcom.”
  Czyli prace będą od godziny 7 do 18, wtedy kiedy ruch jest najmniejszy heheh. Będzie masakra.

 5. “Najpierw jedna strona obiektu, następnie druga, tak by kierowcy mieli zawsze dostępny jeden pas w każdym kierunku ” mówi Maciej Chłodnicki . Jesteście łaskawcy wspaniali bo przecież moglibyście zamknąć cały wiadukt.

 6. Remont przejazdu na Konopnickiej, wiaduktu na Batorego i wiaduktu Śląskiego w jednym czasie? Ktoś z planowaniem ma problemy! Paraliż centrum murowany!

 7. Najgorsze to są światła na obwodnicy jak by je jakiś przyjeb synchronizował bo zawsze jest czerwone więc ciul z wiaduktem i tak korki będą jak jasny gwint.

 8. Czy remont sfinansuje inwestor który budował City Center i doprowadził do zniszczeń wiaduktu podczas budowy.Co z umową offsetową jaka była zawarta na piśmie pomiędzy władzami miasta a inwestorem City Center (galeria Rzeszów) o których pisały lokalne media.

Comments are closed.