Zdjęcie: Tomasz Zarzecki / RzeNews
Reklama

30 tys. złotych będzie kosztował remont fontanny na skwerze im. Kazimierza Górskiego w Rzeszowie. – Przeciekała i wymagała remontu – przekonują urzędnicy.

Remont granitowej fontanny rozpoczął się kilka dni temu. Trójkątna fontanna znajduje się przy zbiegu ul. Króla Kazimierza i Słowackiego, zaraz obok rzeszowskiego ratusza.

– Fontanna ostatnio zaczęła przeciekać, a woda wylewała się na kostkę. Nie wyglądało to estetycznie, wobec czego postanowiliśmy przeprowadzić remont – wyjaśnia Maciej Chłodnicki, rzecznik prezydenta Rzeszowa.

– Koszt remontu to ok. 30 tys. złotych. Dodatkowo przełożona w inne miejsce zostanie kostka, która znajduje się obecnie obok fontanny. Wymienimy ją na granitowe płyty.

Granitowa fontanna przy rzeszowskim ratuszu powstała w 2007 roku. Skonstruowana jest z dwóch trójkątnych mis. Kosztowała miasto 300 tys. zł. W swojej historii raz została zniszczona przez wandali, którzy wlali do niej chemikalia, które uszkodziły filtr. Obecnie skierowana jest na nią kamera monitoringu, która ma zapobiegać dewastacji. Jej remont powinien zakończyć się w pierwszym tygodniu lipca.

W Rzeszowie znajduje się siedem fontann, najsłynniejsza to multimedialna koło rzeszowskiego zamku przy al. Pod Kasztanami. Kolejną jest obecnie remontowana fontanna u zbiegu ulic Króla Kazimierza i Słowackiego na skwerze im. Kazimierza Górskiego, trzecia w Parku Miejskim im. Solidarności przy ul. Dąbrowskiego, czwarta przed Instytutem Muzyki Uniwersytetu Rzeszowskiego przy ul. Dąbrowskiego.

Kolejne dwie fontanny: okrągła i fontanna kaskadowa znajdują się w Parku Jedności Polonii z Macierzą przy al. Cieplińskiego i ul. Pułaskiego, a siódma na placu Wolności.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

Comments are closed.